Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2018

Turystyczne spotkanie w Staszicu. Uczniowie poznali Gruzję

fot. pow

fot. pow

W minionym tygodniu uczniowie klas turystycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica# w Nakle nad Notecią uczestniczyli w podróżniczej prelekcji pt.: "Gruzja tak daleka i tak bliska".

Gruzja daleka – bo mimo iż leży w Europie, znajduje się na jej rubieżach, a Kaukaz to brama do Azji. Gruzja bliska – bo można się tu poczuć jak u siebie w domu, a tutejsze miasta swojską atmosferą przypominają nasze, środkowoeuropejskie.

Wizyta ta nie  była  typowym podróżniczym spotkaniem z pokazem zdjęć z kaukaskich gór czy batumskiej plaży. Goście przedstawili swój kraj takim, jakim jest on w rzeczywistości, ze swoimi wadami i zaletami, z najciekawszymi i najciemniejszymi fragmentami gruzińskiej historii, z gruzińskim slangiem i przede wszystkim, ogromem żarcików i ciekawostek. Bohaterki i jednocześnie przedstawiciele branży turystycznej Maja i Nini, Gruzinki z krwi i kości, przybliżyły młodym turystom ze Staszica swoją ojczyznę. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się, że Gruzja to przede wszystkim bardzo bezpieczne i przyjazne miejsce dla turystów, a bogate walory turystyczne kuszą swoim pięknem.

Podróżniczki podczas prezentacji szybko nawiązały kontakt ze słuchaczami– młodzieżą klas turystycznych „Staszica”. Pogodną, śmieszną, a czasami przerażającą historią swoich wojaży Maja i Nini zainteresowały wszystkich obecnych.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.

autor: Karol Lizak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)