Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

30 grudnia 2019

Tradycyjne jasełka świąteczne. Dzieci odwiedził niepodziewany gość

fot. B. Wajer/Przedszkole REKSIO

fot. B. Wajer/Przedszkole REKSIO

W czwartek 19 grudnia 2019 roku zgodnie z tradycją przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z # przedszkola REKSIO wystawiły jasełka dla wcześniej zaproszonych rodziców i gości.

Piękne stroje, scenografia i oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy zaproszeni z zainteresowaniem słuchali i oglądali małych aktorów. Jasełkowa szopa miała tradycyjną obsadę. Była Maryja, Św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie. Podczas występu dzieci przepięknie recytowały przygotowane kwestie, głośno śpiewały kolędy i pastorałki.

Nagle po występie w oddali słychać było dzwonek i do przedszkolaków zawitał Gwiazdor, który oczywiście rozdał wszystkim grzecznym dzieciom upominki. Po takich emocjach, wspaniałych występach dzieci wraz z rodzicami udali na słodki poczęstunek.

Wystawione jasełka wprawiły wszystkich w wyjątkowy świąteczny nastrój, o którym przez cały następny rok będą przypominały pamiątkowe zdjęcia.

materiał: B. Wajer/Przedszkole REKSIO

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)