Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Targowisko czynne już od poniedziałku. Czego nie można sprzedawać?

fot. MM

fot. MM

Budowa targowiska na ul. Łąkowej w Mroczy została zakończona, jednakże póki co jest ono nieczynne. W ostatnim czasie poznaliśmy wyłącznie oficjalny regulamin targowiska. Ile wynosi opłata targowa i sprzedaż czego jest zabroniona?

Przypominamy, że końcowa cena budowy targowiska wyniosła nieco ponad 660 tys. zł. Warto zaznaczyć, że aż 526 tys. zł  pochodziło z dofinansowania w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pozostałą część kwoty pokryła gmina Mrocza.

Targowisko zacznie działać już od 21 października i będzie ogólnodostępne. Otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.00 do 14.00 (z wyjątkiem dni świątecznych ustawowo wolnych od pracy przypadających w wyznaczone dni do handlu).

Jeśli chodzi o opłatę targową, to od osób fizycznych, prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej dokonujących sprzedaży na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” przy ul. Łąkowej w Mroczy wyniesie ona 6 zł za prowadzenie handlu na jednym stanowisku. Dopuszcza się zajęcie przez jednego sprzedającego kilku wydzielonych stanowisk handlowych pod warunkiem uiszczenia opłaty za każde stanowisko oddzielnie. Co istotne dla potencjalnych sprzedawców, na targowisku mogą znajdować się tylko i wyłącznie te pojazdy mechaniczne, z których bezpośrednio prowadzona będzie sprzedaż towarów. Pobór opłaty targowej odbywać się będzie w drodze inkasa przez upoważnionego pracownika mroteckiego urzędu gminy, a terminem płatności będzie dzień, w którym dokonywana będzie sprzedaż. Wiadomo już, że z opłaty zwolnione będą osoby sprzedające produkty rolne pochodzące z własnych upraw i hodowli osoby sprzedającej.

Na targowisku nie będzie można sprzedawać: napojów alkoholowych, środków odurzających, substancji psychotropowych, nafty, benzyny, skażonego spirytusu, trucizny, środków leczniczych (z wyjątkiem ziół), zagranicznych banknotów, monet, papierów wartościowych, broni, amunicji, materiałów pirotechnicznych i wybuchowych, środków ochrony roślin, metali szlachetnych i wykonywanych z nich przedmiotów oraz żywych zwierząt. Ponadto na terenie targowiska zabrania się spożywania napojów alkoholowych, reklamy i promocji wyrobów tytoniowych oraz napojów alkoholowych, prowadzenia sprzedaży w drodze publicznych losowań, organizowania i prowadzenia gier hazardowych, zaśmiecania terenu placu, a także handlu i parkowania samochodów na chodnikach, ciągach pieszych, w pasie drogowym oraz w sposób utrudniający wjazd do garaży lub utrudniający przejazd pojazdów uprzywilejowanych. Pełny regulamin targowiska udostępniony jest na tablicy informacyjnej targowiska, a także na tablicy ogłoszeń w Mroczy oraz na oficjalnej stronie internetowej gminy Mrocza.

Oceń artykuł: 0 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (4)

  Xp312, w dniu 18-10-2019 18:14:06 napisał:

  To całe targowisko i tak za parking robi

  odpowiedz

  • -1 (3)

  Mroczanka, w dniu 18-10-2019 20:06:56 napisał:

  A czy to targowisko będzie czynne codziennie??Czy tylko w poniedziałki???

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (2)

  xc, w dniu 18-10-2019 20:22:55 napisał:

  na jakiej ulicy ten handel jadąc od witosławia

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  cHandlarz, w dniu 19-10-2019 08:35:00 napisał:

  To wolno jak nic nie wolno?

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Maken, w dniu 19-10-2019 19:43:45 napisał:

  Czy w ogóle ktoś coś będzie sprzedawał. Pieniądze dosłownie i w przenośni wyrzucone w błoto.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Iz86, w dniu 20-10-2019 10:22:58 napisał:

  Od samego początku chodziło o parking. Dofinansowania n A niego dostać nie można bylo, a na targowisko już tak. Taki mik:)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Kobieta pracująca , w dniu 20-10-2019 15:29:32 napisał:

  Czynne od poniedziałku do piątku. Od 6-14..dobre sobie, ludzie pracujący i tak nie skorzystają bo w tym czasie są w pracy..

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Gregor, w dniu 25-10-2019 10:40:37 napisał:

  Czyli spirytus nieskażony można sprzedawać:D

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Gimnastyka korekcyjna
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Siłownia
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)