Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

Świętowanie Tygodnia Bibliotek. Rozmawiano o pracy bibliotekarza

fot. pow.

fot. pow.

Od 8 do 15 maja 2019 w bibliotekach w Trzeciewnicy i Ślesinie świętowaliśmy # Tydzień Bibliotek.

To program, którego celem jest promocja czytelnictwa i bibliotek, podniesienie autorytetu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką jak największej liczby społeczeństwa. Była to już XVI edycja, której hasło brzmiało #BIBLIOTEKA. W filiach odbywały się zajęcia z uczniami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy i dziećmi z przedszkola w Ślesinie.

W środę 8 maja bibliotekę w Ślesinie odwiedziły "Jeżyki" i "Słoneczka". Dzieciom zaprezentowany został teatrzyk obrazkowy Kamishibai. To tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, które wsuwane są do małej "drewnianej i częściowo otwartej skrzynki, pełniącej rolę sceny – ekranu.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały bajek "O Panach Palcach" i "Groszku", przy których świetnie się bawiły. We wtorkowe przedpołudnie grupa "Jeżyków" uczestniczyła, także w zajęciach literackich pt. "Dzień zabaw z literaturą".

Podczas tego spotkania dzieci wykazały się znajomością tytułów bajek oraz ich treścią a były to: zagadki słowne i obrazkowe, dopasowywanie rekwizytów do znanych i lubianych bajek, układanie puzzli oraz zabawa z bajkową kostką.

"Książka moim przyjacielem" to temat zajęć w bibliotece ze "Skrzatami". Głównym celem spotkania było budzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i utrwalanie pojęć związanych z biblioteką oraz zwrócenie uwagi na konieczność szanowania książek.

720 lat temu Nakłu nad Notecią nadano prawa miejskie i taki też był temat spotkania w bibliotece w Trzeciewnicy z uczniami klasy VII.

Młodzież korzystając z wydawnictw książkowych dotyczących Nakła nad Notecią i Internetu poszukiwali informacji o Towarzystwie Przyjaciół Nakła, miastach partnerskich, symbolach grodu nad Notecią.

To spotkanie poszerzyło wiedzę uczniów na temat stolicy powiatu. O symbolach narodowych rozmawiano podczas zajęć w bibliotece, w których uczestniczyli uczniowie z klasy pierwszej i drugiej NSP.

Z pewnością był to czas dobrze wykorzystany. Wszystkie wydarzenia skupiały się wokół książek i miłośników czytania, a przede wszystkim biblioteki.

materiał: Wioletta Sęk PiMBP w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)