Dziś mamy 3 marca 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

29 listopada 2023

Świąteczny kiermasz. Uczniowie wykonali własnoręczne ozdoby

fot. pow.

fot. pow.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Uczniowie NSP #w Trzeciewnicy nie czekają z założonymi rękoma, a wręcz przeciwnie zakasali rękawy i wzięli się do pracy. Z pomocą opiekuna Samorządu Uczniowskiego p. Pauliny Kasprzak i zaangażowaniu p. Justyny Wesołowskiej przygotowali świąteczny kiermasz. Przedświąteczny czas sprzyja bowiem strojeniu domów i obejścia wokół nich, a uczniowie wychodząc temu na przeciw wykonali własnoręcznie stroiki na stoły, ozdoby drzwi, czy małe drewniane choinki, renifery i zawieszki.

Pierwsze ozdoby można było już nabyć 21 listopada, br. bowiem tego dnia w naszej szkole odbywały się spotkania z rodzicami, a to właśnie do nich skierowany był - i nadal jest – owy kiermasz. Odzew ze strony kupujących był tak wielki, że wszystkie przygotowane ozdoby wysprzedały się tego samego dnia. Nasza młodzież wraz z paniami, zmotywowani podażą swoich towarów, wznowili edycję 27 listopada.

Kiermasz przerósł oczekiwania, a zdobyte fundusze zasiliły konto SU, a część tej kwoty została przekazana na cele charytatywne- na poczet zbliżającej się kolejnej edycji - WOŚP.

Pragnę, także podkreślić jak wielkie serca maja dzieci uczęszczające do NSP w Trzeciewnicy. Uczniowie wierząc w przekonanie, że dobro wraca - rok rocznie - wspierają także zebraną kwotą pieniężną Wydawnictwo „AMUN” tj. Artystów Malujących Ustami i Nogami. Jest to grupa ludzi, którzy z powodu choroby, wypadków czy wad wrodzonych nie posiadają rąk lub stracili możliwość posługiwania się nimi. Jednak dzięki samozaparciu i odwadze nauczyli się malować ustami i nogami. Kartki, , kalendarze i bileciki prezentowe rozeszły się w naszej szkole niczym świeże bułeczki. Artyści nie oczekują niczego w zamian, ale młodzi ludzie docenili ich wkład, pomysłowość nieoczywistych motywów świątecznych, zaangażowanie i wysiłek, jaki podjęli podopieczni wydawnictwa i zebraną kwotę p. Paulina Kasprzak przekazała na ich konto.

Materiał: Paulina Kasprzak/opiekun Samorządu Uczniowskiego NSP w Trzeciewnicy

Oceń artykuł: 9 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Reagujmy na cudzą krzywdę. Kontrole miejsc przebywania bezdomnych

Nakielscy dzielnicowi wspólnie z przedstawicielkami #pomocy społecznej, kontrolują miejsca, gdzie szukają schronienia osoby bez dachu nad głową i informują ich, gdzie można uzyskać pomoc. Mundurowi apelują, by zwracać uwagę na osoby potrzebujące pomocy. Nie bądźmy obojętni i reagujmy w takich sytuacjach.

(czytaj więcej)
0

Wypalanie traw jest niedozwolone. Jakie są konsekwencje prawne?

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian #w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody. Nieskażone ludzką działalnością

Dzikie miejsca znajdują się nie tylko #w dolinie rzeki Amazonki, a dzikie zwierzęta to nie tylko antylopy i tygrysy żyjące na sawannie. Niemal na całym globie odnajdziemy enklawy dzikiej przyrody. W Polsce także istnieją zakątki, w których przyroda jest niemal nieskażona ludzką działalnością. Paradoksalnie, w ochronie tego dziewiczego świata pomagają innowacje cyfrowe, które są wytworami człowieka.

(czytaj więcej)
0

Nie korzystaj z telefonu, gdy prowadzisz. Akcja "Łapki" na kierownicę

Jazda z telefonem w ręku znacząco zwiększa ryzyko #wypadku. Nawet kilka sekund nieuwagi może doprowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji na drodze.

(czytaj więcej)