Dziś mamy 26 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

30 kwietnia 2020

Stres na rozmowie kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna często wiąże się ze znacznym stresem u osoby ubiegającej się o pracę na danym stanowisku. Kandydaci nie zdają sobie zwykle sprawy, że# kilka prostych zabiegów pomoże im zwiększyć swoje szanse na dostanie pracy i zmniejszyć napięcie psychiczne. Warto się więc przyjrzeć, co powinno się zrobić przed rozmową kwalifikacyjną, aby odpowiednio się do niej przygotować.

Przygotowując się do rozmowy z potencjalnym pracodawcą, należy dokładnie przeczytać ogłoszenie, na które się odpowiada. Najlepiej zwrócić przy tym uwagę na sformułowania, które pojawiają się w anonsie i wynotować sobie kluczowe zwroty. Jeśli uda się je zawrzeć w liście motywacyjnym i poruszyć podczas rozmowy, pokaże się w ten sposób, że kandydat dokładnie zapoznał się z opisem stanowiska, o które się ubiega. W ten sposób aplikant wyróżni się od tłumu konkurentów, którzy często wysyłają identyczne CV i listy motywacyjne do wielu pracodawców.

Najlepiej, aby zastanowić się, w jaki sposób doświadczenie zawodowe oraz kwalifikacje kandydata sprawiają, że doskonale się on sprawdzi na danym stanowisku. Warto podkreślić, że zdobyte poprzednio umiejętności pomogą mu w wypełnianiu obowiązków związanych z danym typem pracy. Zamiast opowiadać o sobie w ładnie brzmiących, ale sztampowych ogólnikach, lepiej trzymać się konkretów.

Praca w sprzedaży dostarcza bezcennych umiejętności w promowaniu produktu lub usługi, oraz pomaga w obcowaniu z klientami nowej firmy. Wysyłanie maili lub pisanie materiałów promocyjnych pozwala pokazać, że kandydat potrafi formułować poprawne i profesjonalnie brzmiące wiadomości podczas wypełniania obowiązków w dowolnym przedsiębiorstwie. Współpraca w grupie i wspólna realizacja projektów z innymi pracownikami wykształcają miękkie umiejętności psychologiczne i pomagają odnaleźć się w nowym zespole.

Niezależnie od tego, jakie były doświadczenia kandydata na poprzednim jego stanowisku, zdobyte doświadczenie w pewnym stopniu przełoży się na efektywność w nowej pracy. Przed rozmową kwalifikacyjną warto więc przemyśleć sposób autoprezentacji, tak aby pokazać rozmówcy swoje zalety. To kandydat musi przekonać potencjalnego szefa, że jego wiedza i zdolności sprawią, że znakomicie sprawdzi się na nowej pozycji. Wprawdzie pod wpływem stresu trudno właściwie się zaprezentować, ale poświęcenie czasu przed rozmową na przemyślenie detali znacznie ułatwi swobodny i zdecydowany dialog z rozmówcą.

Jeśli przed rozmową kwalifikacyjną dokładnie przestudiuje się oferty pracy i dopasuje posiadane umiejętności do nowego stanowiska, znacznie łatwiej będzie przekonać pracodawcę, że kandydat rozumie specyfikę nowych obowiązków i sprawdzi się w danej roli.

 

Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)