Dziś mamy 18 września 2020, piątek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Strażacy spotkali się w remizie. Sprawnie przeprowadzono zebranie

fot. MM

fot. MM

24 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sucharach zorganizowano walne #zebranie sprawozdawcze jednostki, podczas którego druhowie udzielili zarządowi absolutorium. Podsumowano także ubiegłoroczną działalność miejscowych strażaków.

Oficjalną część zebrania rozpoczął prezes jednostki OSP w Sucharach dh Zdzisław Kasprzak. Na podstawie liczby osób uprawnionych do głosowania i podejmowania uchwał stwierdzono, że na zebraniu sprawozdawczym pojawiło się 20 druhów. W dalszej kolejności sprawozdanie z działalności jednostki wygłosił jej naczelnik dh Sławomir Kaczmarek. OSP w Sucharach liczy obecnie 33 członków, w tym 5 honorowych oraz 7 kobiet, a także niepełną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w przedziale wiekowym od 12 do 16 lat (4 dziewczyny i 1 chłopiec). W roku 2019 jednostka brała łącznie udział w 9 akcjach polegających na gaszeniu łąk. Ponadto uczestniczyła w przygotowaniu oraz zabezpieczeniu terenu, gdzie odbywały się ubiegłoroczne dożynki gminne.

Następnie sprawozdanie finansowe przedstawił dh Dariusz Kasprzak. Dochody jednostki w roku 2019 wyniosły 10 tys. 308 zł, natomiast wydatki oszacowano na 11 tys. 956 zł. Stan pieniędzy w kasie i na rachunku bankowym na początku roku sprawozdawczego wynosił 5 tys. 200 zł, a na jego koniec – 3 tys. 551 zł. Ważniejsze zakupy z własnych środków jednostki to zakup umundurowania. Nie zabrakło także dyskusji między druhami z Suchar a komendantem gminnym OSP w Nakle Krystianem Płatkiem oraz dowódcą jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Nakle bryg. Sławomirem Murawskim. Dotyczyła ona poziomu pytań zadawanych podczas gminnego etapu 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który zdaniem strażaków był zbyt wysoki. – Zawodowi strażacy mieliby problem z udzieleniem prawidłowych odpowiedzi na zadawane tam pytania – skomentował jeden z druhów OSP w Sucharach.

Oceń artykuł: 4 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  "Wkladek", w dniu 25-01-2020 21:58:02 napisał:

  Dobrze suchary, jechać z nim!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Zyga, w dniu 26-01-2020 19:13:31 napisał:

  Tak na sucho bez grzałki..

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Fotokubek magiczny
29,90PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Elewacje
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Gimnastyka korekcyjna
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)