Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2020

Strażacy spotkali się w remizie. Sprawnie przeprowadzono zebranie

fot. MM

fot. MM

24 stycznia w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Sucharach zorganizowano walne #zebranie sprawozdawcze jednostki, podczas którego druhowie udzielili zarządowi absolutorium. Podsumowano także ubiegłoroczną działalność miejscowych strażaków.

Oficjalną część zebrania rozpoczął prezes jednostki OSP w Sucharach dh Zdzisław Kasprzak. Na podstawie liczby osób uprawnionych do głosowania i podejmowania uchwał stwierdzono, że na zebraniu sprawozdawczym pojawiło się 20 druhów. W dalszej kolejności sprawozdanie z działalności jednostki wygłosił jej naczelnik dh Sławomir Kaczmarek. OSP w Sucharach liczy obecnie 33 członków, w tym 5 honorowych oraz 7 kobiet, a także niepełną Młodzieżową Drużynę Pożarniczą w przedziale wiekowym od 12 do 16 lat (4 dziewczyny i 1 chłopiec). W roku 2019 jednostka brała łącznie udział w 9 akcjach polegających na gaszeniu łąk. Ponadto uczestniczyła w przygotowaniu oraz zabezpieczeniu terenu, gdzie odbywały się ubiegłoroczne dożynki gminne.

Następnie sprawozdanie finansowe przedstawił dh Dariusz Kasprzak. Dochody jednostki w roku 2019 wyniosły 10 tys. 308 zł, natomiast wydatki oszacowano na 11 tys. 956 zł. Stan pieniędzy w kasie i na rachunku bankowym na początku roku sprawozdawczego wynosił 5 tys. 200 zł, a na jego koniec – 3 tys. 551 zł. Ważniejsze zakupy z własnych środków jednostki to zakup umundurowania. Nie zabrakło także dyskusji między druhami z Suchar a komendantem gminnym OSP w Nakle Krystianem Płatkiem oraz dowódcą jednostki ratowniczo-gaśniczej PSP w Nakle bryg. Sławomirem Murawskim. Dotyczyła ona poziomu pytań zadawanych podczas gminnego etapu 42. Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, który zdaniem strażaków był zbyt wysoki. – Zawodowi strażacy mieliby problem z udzieleniem prawidłowych odpowiedzi na zadawane tam pytania – skomentował jeden z druhów OSP w Sucharach.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  "Wkladek", w dniu 25-01-2020 21:58:02 napisał:

  Dobrze suchary, jechać z nim!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Zyga, w dniu 26-01-2020 19:13:31 napisał:

  Tak na sucho bez grzałki..

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Deska elewacyjna
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Odchudzanie
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)