Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 lipca 2019

Straż Miejska apeluje do rodziców. Zwiększcie kontrolę nad dziećmi

fot. pow.

fot. pow.

Czas wakacji to bardzo wyczekiwany moment dla młodych ludzi, Jest to czas odpoczynku od # szkolnych obowiązków, czas zabawy i wielu rozrywek.

Niestety, nie wszystkie miejsca, w których dzieci spędzają swój wolny czas są bezpiecznymi miejscami do zabawy. Rodzice nie zawsze są w stanie skontrolować tego, gdzie i w jaki sposób ich pociechy spędzają swój wolny czas.

Dzieci podczas zabaw zapominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, ponieważ ich zachowanie bardzo często jest spontaniczne. Z tego powodu podczas wakacji rośnie liczba tragicznych wypadków, których można by uniknąć uświadamiając małoletnich o grożących im niebezpieczeństwach oraz w miarę możliwości zabezpieczyć je przed nimi.

Na drogach obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, jednak dzieci nie potrafią w pełni ocenić tego, co w danej chwili dzieje się na drodze i przechodząc przez ulice lub jezdnię za każdym razem narażone są na niebezpieczeństwo. Dlatego bardzo ważną sprawą jest zaopatrzenie dziecka w elementy odblaskowe widoczne z dużej odległości, co daje kierowcy samochodu czas na odpowiednie wyminięcie pieszego oraz zmniejszenie prędkości. W ten sposób możemy uniknąć tragicznego w skutku wypadku - potrącenia.

Należy również uświadamiać najmłodszych o tym, aby zachowały dużą ostrożność w kontakcie z nieznanymi im osobami oraz dzikimi i bezpańskimi zwierzętami. Ostatnią bardzo ważną sprawą jest to, aby podczas wyjazdów np. nad wodę, w góry czy do innych miejsc dużych skupisk ludzi szczególnie uważać na swoje pociechy, aby nie zgubiły się w tłumie ludzi.

Drodzy rodzice i opiekunowie dzieci: Zawsze bądźcie czujni i interesujcie się, czym wasze dzieci się bawią, z kim i gdzie. Kontrolujcie ich czas wolny oraz jak najwięcej z nimi rozmawiajcie.

materiał: Agnieszka Warmke/Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 15 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)