Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 lipca 2019

Straż Miejska apeluje do rodziców. Zwiększcie kontrolę nad dziećmi

fot. pow.

fot. pow.

Czas wakacji to bardzo wyczekiwany moment dla młodych ludzi, Jest to czas odpoczynku od # szkolnych obowiązków, czas zabawy i wielu rozrywek.

Niestety, nie wszystkie miejsca, w których dzieci spędzają swój wolny czas są bezpiecznymi miejscami do zabawy. Rodzice nie zawsze są w stanie skontrolować tego, gdzie i w jaki sposób ich pociechy spędzają swój wolny czas.

Dzieci podczas zabaw zapominają o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, ponieważ ich zachowanie bardzo często jest spontaniczne. Z tego powodu podczas wakacji rośnie liczba tragicznych wypadków, których można by uniknąć uświadamiając małoletnich o grożących im niebezpieczeństwach oraz w miarę możliwości zabezpieczyć je przed nimi.

Na drogach obowiązuje zasada ograniczonego zaufania, jednak dzieci nie potrafią w pełni ocenić tego, co w danej chwili dzieje się na drodze i przechodząc przez ulice lub jezdnię za każdym razem narażone są na niebezpieczeństwo. Dlatego bardzo ważną sprawą jest zaopatrzenie dziecka w elementy odblaskowe widoczne z dużej odległości, co daje kierowcy samochodu czas na odpowiednie wyminięcie pieszego oraz zmniejszenie prędkości. W ten sposób możemy uniknąć tragicznego w skutku wypadku - potrącenia.

Należy również uświadamiać najmłodszych o tym, aby zachowały dużą ostrożność w kontakcie z nieznanymi im osobami oraz dzikimi i bezpańskimi zwierzętami. Ostatnią bardzo ważną sprawą jest to, aby podczas wyjazdów np. nad wodę, w góry czy do innych miejsc dużych skupisk ludzi szczególnie uważać na swoje pociechy, aby nie zgubiły się w tłumie ludzi.

Drodzy rodzice i opiekunowie dzieci: Zawsze bądźcie czujni i interesujcie się, czym wasze dzieci się bawią, z kim i gdzie. Kontrolujcie ich czas wolny oraz jak najwięcej z nimi rozmawiajcie.

materiał: Agnieszka Warmke/Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 15 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)