Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2015

Stop dopalaczom!

fot. pow.

fot. pow.

Policjanci wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej Nakle i Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Nakle w minionych dniach spotkali się #z rodzicami uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych z Nakła i Samostrzela. Tematem przewodnim był problem dopalaczy wśród małoletnich.

W minionych dniach policjanci z Nakła i Mroczy wraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią panią Anetą Okoniewską i Powiatowej Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Nakle panią dyr. Ewą Burzyńską i socjoterapeutą Arkadiuszem Szczepańskim gościli na spotkaniach z rodzicami w I LO w Nakle (20.01), Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Samostrzelu (21.01) oraz Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle (26.01).

Wizyty prelegentów zostały zorganizowane przy współpracy i zaangażowaniu dyrekcji szkół którym nie jest obojętny los podopiecznych uczniów, którzy w życiu codziennym są narażeni na kontakt z osobami zajmującymi się procederem rozprowadzania środków zabronionych prawem jak również tzw. dopalaczy. Z tematyką dopalaczy, a dokładniej z jej zagrożeniami, sposobami dotarcia do młodego człowieka, szybkiej reakcji na pojawiający się problem z eksperymentowaniem ze środkami odurzającymi oraz z placówkami pomocowymi wyszli do rodziców zaproszeni przedstawiciele Policji współuczestniczących instytucji.

W trakcie przeprowadzonej dla rodziców pogadanki przedstawiono zakres odpowiedzialności nieletnich za czyny niezgodne z prawem. Policjanci zwróci też uwagę, że młodzież odpowiada przed sędzią rodzinnym nie tylko za dokonane przez siebie czyny ale również za demoralizację, czyli między innymi za palenie papierosów, picie alkoholu. Spotkanie z rodzicami miało na celu w szczególności uświadomienie rodzicom i uczulenie ich na coraz to powszechne tzw. dopalacze pojawiające się w obiegu siejące największe zagrożenie dla zdrowia i życia ich dzieci.

Wspólne działania rodziców mogą przynieść efekty jedynie przy współpracy szkoły, policjantów i innych instytucji zajmujących się profilaktyką nieletnich. Spotkania te nie są ostatnimi jakie zostaną przeprowadzone w najbliższym czasie.

Materiał: p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią  st. sierż. Marcin Górak        

Oceń artykuł: 59 57

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Zmień swoje dotychczasowe nawyki. Serce kocha sport

Systematyczna aktywność fizyczna jest podstawą# zdrowego stylu życia. Małymi krokami spróbuj zmienić swoje dotychczasowe nawyki.

(czytaj więcej)
0

Poranne ćwiczenia strażaków. Udział wzięło pięć zastępów

W czwartek, 25 kwietnia w godzinach rannych strażacy #prowadzili ćwiczenia na obiekcie przy ulicy Kcyńskiej w Szubinie.

(czytaj więcej)