Dziś mamy 31 marca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

25 lutego 2020

Sprawnie przeprowadzone zebranie. Mieszkańcy Gumnowic mieli mało pytań

fot. MM

fot. MM

24 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Gumnowicach odbyło się sołeckie zebranie sprawozdawcze za rok 2019. Uczestniczyło w# nim zaledwie 10 mieszkańców wsi.

Zebranie rozpoczęła sołtys Anna Skarwecka, witając nielicznie przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości w postaci nakielskich urzędników na czele z sekretarzem gminy Krzysztofem Kopiszką, dzielnicowego sierż. sztab. Zbigniewa Wilczka oraz komendanta straży miejskiej Romana Frąckowiaka.

Mieszkańcy nie mieli jednak wielu pytań do zaproszonych gości. Jedyny temat, poruszony przez przybyłe na zebranie osoby, dotyczył stanu lokalnych dróg, a odpowiedzi na nurtujące mieszkańców pytania udzielał kierownik nakielskiego Zespołu ds. Infrastruktury Drogowej Waldemar Nowak. Podobnie jak we wcześniej zorganizowanych zebraniach sołeckich na terenie gminy, tak i w Gumnowicach omówiony został program „Czyste powietrze”, w ramach którego mieszkańcy mogą dokonać wymiany swojego pieca, a kilka ważnych informacji w zakresie rolnictwa przedstawiła tego wieczoru Halina Mnichowska.

Sporą część dyskusji poświęcono kontrolom przeprowadzanym przez strażników miejskich. Komendant Roman Frąckowiak dokonał krótkiego podsumowania działalności swoich pracowników informując mieszkańców o tym, że nakielska straż miejska korzysta już z wilgotnościomierza, dzięki któremu można sprawdzić, czy posiadane drewno nadaje się do spalenia w piecu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół rozkładany + 6 krzeseł
Budowa magazynów
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Kwasy...
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)