Dziś mamy 20 maja 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 marca 2019

Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa. Barbara Strzelewicz nagrodzona

fot. pow.

fot. pow.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spotkał się dziś z # sołtysami z województwa kujawsko-pomorskiego w sali im. Bydgoskiego Marca 1981 Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Okazją był przypadający 11 marca Dzień Sołtysa.

W uroczystości wzięła również udział m.in. Sekretarz Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do spraw Zrównoważonego Rozwoju Anna Gembicka, która odczytała list od Premiera Mateusza Morawieckiego.

Cieszę się, że coraz lepiej zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę pełnią sołtysi w naszym społeczeństwie, jak wspaniali to gospodarze. Dzisiaj jest dzień wdzięczności dla tysięcy sołtysów, kobiet i mężczyzn, którzy na co dzień, najbliżej ludzi, pełnią rolę miejscowych liderów (…). Wspierają oni m.in. Ochotnicze Straże Pożarne czy Koła Gospodyń Wiejskich. To wielka wartość społeczna i gospodarcza. To wykorzystanie aktywności mieszkańców, tak aby służyła ona budowaniu dobra wspólnego i dbałości o dziedzictwo pokoleń. Troska o polską wieś jest elementem naszej wizji Polski, kraju równych szans i możliwości, kraju solidarności społecznej i zrównoważonego rozwoju – czytamy w liście Premiera.

Z okazji Dnia Sołtysa wszystkim sołtysom oraz wspierającym ich Radom Sołeckim z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, składam najserdeczniejsze życzenia oraz podziękowania za trud w sprawowaniu tak ważnej funkcji - mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Życzę owocnej, pełnej wzajemnego zrozumienia współpracy, zarówno z mieszkańcami, jak i władzami samorządowymi, zadowolenia z osiągniętych celów, radości, powodzenia w życiu prywatnym oraz wielu powodów do uśmiechu na co dzień - dodał.

Przedstawiciel rządu w terenie wręczył dziś kilkudziesięciu sołtysom wyróżniającym się aktywnością na rzecz lokalnej społeczności, dyplomy gratulacyjne. Wśród wyróżnionych byli Heliodor Kubiak - sołtys Sołectwa Osiecz Mały, który wzorowo pełni swą służbę już od 63 lat oraz Henryk Wysocki - sołtys Sołectwa Byłyczek, który pełni swą funkcję od lat 52.

Spośród uhonorowanych głos zabrał sołtys Trzcianki Karol Janiszewski, który w imieniu wszystkich sołtysów podziękował za docenienie ich pracy.

Sołtysi oraz Rady Sołeckie są ważnym elementem samorządu wiejskiego. Stanowią gremium reprezentujące społeczność lokalną, choćby w kontaktach z jednostkami samorządu terytorialnego. Trudno wyobrazić sobie bez nich polską wieś. Funkcja sołtysa jest misją wysokiego zaufania społecznego i odpowiedzialności. To dzięki sołtysom kujawsko-pomorska wieś tętni życiem społecznym i kulturalnym.

Na zakończenie z pięknym koncertem wystąpił jeden z największych i najstarszych zespołów folklorystycznych w Województwie Kujawsko-Pomorskim, Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” pod kierownictwem Pani Elżbiety Kornaszewskiej-Rogackiej.

materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki 

Oceń artykuł: 19 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (6)

  Anna S-K, w dniu 13-03-2019 15:20:12 napisał:

  GRATULUJĘ Basiu !

  odpowiedz

  • -1 (5)

  zeb, w dniu 13-03-2019 20:44:51 napisał:

  Basiu pakuj się do Brukseli , wielu odetchnie jak wyjedziesz

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne - na zamówienie
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
MEBLE PIOTR PASIEKA
Botox i kwas hialuronowy
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)