Dziś mamy 1 października 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

17 stycznia 2020

Seniorka nie dała się zwieść. Prawdopodobnie była to próba oszustwa

Mieszkanka Nakła nie dała się zwieść deklaracji o zwrocie gotówki z tytułu nadwyżki za pobór #wody. I bardzo słusznie, bo prawdopodobnie była to próba oszustwa. Policja apeluje do mieszkańców, by brać przykład z zachowania kobiety i dbać o swoje mienie.

Zgłoszenie o tym, że do mieszkań przy jednej z nakielskich ulic pukają osoby przedstawiające się za pracowników wodociągów, dyżurny nakielskiej policji otrzymał 16.01.20 przed godz. 11.00. Jak wynikało z informacji przekazanych przez zgłaszającą, do jej mieszkania zapukał mężczyzna niskiego wzrostu, w okularach i czapce z daszkiem na głowie. Towarzyszyła mu kobieta posługująca się prawdopodobnie językiem rosyjskim. Para oświadczyła seniorce, że są z wodociągów i zamierzają zwrócić zgłaszającej pieniądze z tytułu nadpłaty za pobór wody.

Seniorka nie dała się zwieść. Wyprosiła niechcianych gości i natychmiast skontaktowała się z wodociągami, aby zweryfikować, czy pracownicy tej instytucji faktycznie wydają lokatorom gotówkę z tytułu nadpłat. Okazało się, że nikt z pracowników takiego zadania nie wykonuje.

Wszystko wskazuje na to, że była to próba oszustwa. Na szczęście seniorka sama skutecznie temu zapobiegła wypraszając z mieszkania niechcianych gości i weryfikując informacje przez nich przekazane u źródła.

Niech zachowanie kobiety posłuży za przykład, jak chronić się przez oszustami. A mieszkańcy powiatu niech będą ostrożni i w przypadku wizyt osób podających się za pracowników różnego rodzaju instytucji, przed podjęciem jakichkolwiek decyzji, weryfikują z kim mają do czynienia.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP Nakło/red.

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 24 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)