Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

19 kwietnia 2017

Samochodów jest coraz więcej, parkingów nie przybywa

fot. LK

fot. LK

Temat problemów z parkowaniem przy ulicy 3 Maja w Szubinie powraca. # Niestety, wszystko wskazuje na to, że zmian na lepsze nie będzie.

- Samochody stoją tam po kilka dni. Na ulicy jest poczta, apteka, wiele sklepów i nie da się pod nie podjechać. Myślę, że to pracownicy sklepów tam parkują. Czy nie można zrobić jakiegoś ograniczenia czasowego?

Szubin to nie metropolia, przez godzinę da się zrobić zakupy. Niedaleko jest wielki parking koło kościoła, jak ktoś chce zostawić samochód na kilka dni to niech go zostawi tam. Ale nie w centrum, gdzie jeżdżą samochody z towarem i muszą stanąć na środku ulicy i zablokować ruch, żeby się wyładować. A dlaczego? Bo na parkingu nie ma miejsca – uważa jeden z mieszkańców tej ulicy.
Kolejny problem na ulicy 3 Maja to parkowanie aut na przykład na chodniku gdzie nie zostały wyznaczone miejsca parkingowe, gdyż na jezdni jest podwójna ciągła.

Wiesław Stepczyński, kierownik referatu zarządzania drogami zapytany o tę kwestię poinformował - Nie będziemy wprowadzać płatnego parkowania i czasowego ograniczenia parkowania – powiedział.

 

Oceń artykuł: 9 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    Radny, w dniu 19-04-2017 19:34:44 napisał:

    To jest racja jak dostawcy maja dowiesc towar i spokojnie go rozładowac jak niemaja mozliwosci a wtedy blokuja droge no jestem problem i jakos by trzeba pogodzic to

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 8 (8)

    o, w dniu 19-04-2017 22:55:48 napisał:

    AUTA stoja po 8 godzin dzien w dzien to samo ..................

    odpowiedz

    • 4 (8)

    Natalia2316, w dniu 20-04-2017 11:47:04 napisał:

    Płatne parkowanie jest jedynym rozwiązniem nigdzie na świecie auta nie stoją na chodniku chodnik jest tylko i wyłącznie dla pieszych mandat dla radnych.Matka z wózkiem musi iści jezdnią bo na chodniku stoi auto cały czas to samo tylko w Polsce jest takie prawo widać gmina jest bogata skoro daje ludziom darmowe parkowanie brawo włodarze na na stępnom kadencje wybieramy tych samych dają wszystko gratis

    odpowiedz

    • 5 (7)

    jan, w dniu 20-04-2017 12:30:15 napisał:

    ale po co robic płatny parking, przecież lepiej podnieś opłatę za odpady i wodę

    odpowiedz

    • 1 (3)

    767, w dniu 20-04-2017 16:02:34 napisał:

    To jest obraz pozycji urzędnika w Szubinie. Kierownik referatu zadecydował i tak ma być. Wiadomo że o strefie płatnego parkowania decyduje Rada Miasta stosowną uchwała. W Szubinie pozycja tej rady jest ma tyle zmarginalizowana, że to urzędnik lub burmistrz decyduje o tego typu rozwiązaniach. Co na to nasi przedstawiciele, tj. radni?

    odpowiedz

    • 7 (9)

    Rafal, w dniu 20-04-2017 18:28:35 napisał:

    A może przestaniecie narzekać i zaczniecie używać nóg zamiast kółek, wtedy gdy nie ma takiej konieczności ? ;) Ludziom się w dupach przewraca ;) jak ktoś mieszka na 3 Maja to wiadomo, że zostawi samochód pod oknem, a nie na jakimś parkingu przy banku. Jak jesteście za tym, żeby ktoś płacił za parking przed domem ( na ulicy 3 Maja są też mieszkania, nie tylko sklepy..) to najpierw zgłoście chęć opłaty za parkowanie swojego samochodu na parkingu przed blokiem czy w innym miejscu. Pozdrawiam leni i samolubów

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)
    • 5 (5)

    Roma , w dniu 20-04-2017 22:39:42 napisał:

    ale tu porąbało niektórych,w Szubinie płatny parking i co jeszcze chcielibyście,lenie,ciężko kawałek podejść do celu,ja jestem spoza Szubina i zawsze gdzieś zaparkuję,ale potrafię też przejść cały Szubin i to w parę minut a zaznaczam że jestem po 60-tce ,najgorzej być wygodnisiem i podjeżdżaćpod sam sklep,a przydałoby sie trochę ruchu dla zdrowia .A nigdy nie widziałam żeby matki z wózkami chodziły ulicą,bo chodnik jest dość szeroki ,mały Szubin to nie np.Bydgoszcz i mozna wszędzie dojść pieszo

    odpowiedz

    • 0 (0)

    marek, w dniu 22-04-2017 11:19:24 napisał:

    Rozważam budowę płatnego parkingu piętrowego w centrum Szubina tylko że inwestycja tego typu wiąże się uzyskaniem wielu pozwoleń między innymi konserwator zabytków bo parę nieruchomości musiało by zostać wyburzonych Szubin nie Bydgoszcz a załatwiania dwa razy tyle.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)