Dziś mamy 11 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

17 października 2015
II liga siatkówki

Rywal wygrał doświadczeniem

Siatkarze nakielskiego NTS-u źle rozpoczynali pierwszego, drugiego i czwartego seta, co zaważyło na ich końcowych rezultatach. W drugim co prawda rozbili rywala, ale to za mało, by dopisać kolejny punkt do ligowej tabeli.

Na początku spotkania miejscowi prezentowali się niczym w meczu przeciwko szczecińskiemu Espadonowi. Mnóstwo prostych błędów, niedokładne przyjęcie i brak kończących ataków pozwoliły kołobrzeskiemu zespołowi odskoczyć na 6 punktów (9:3). NTS mógł polegać jedynie na błędach gości (dwie popsute zagrywki w tym okresie). Gdy wydawało się, że podopieczni Artura Sierzchuły będą mieli problem z przekroczeniem piętnastu punktów, mecz rozpoczął się na dobre.

Womix dostosował poziom gry do rywala. Sygnał do ataku dał Maciej Tomczyński, który dwukrotnie obił blok przyjezdnych. Po chwili serię dobrych zagrywek dołożył Michał Górecki i różnica stopniała do czterech oczek (18:14). Nakielanie coraz lepiej czytali grę i zaczął funkcjonować blok. Do wyrównanej końcówki zabrakło dystansu, ale bez wątpienia okres bardzo dobrej gry zwiększył apetyty kibiców.

Drugi set zaczął się jednak podobnie. Artur Sierzchuła szybko musiał reagować biorąc czas przy stanie 6:2. Krótka przerwa dobrze wpłynęła na grę miejscowych siatkarzy. Straty udało się odrobić do minimum. Trójka miała nawet po swojej stronie piłkę na remis, lecz w szeregi naszych zawodników wkradło się nieporozumienie, po którym OPP zdobył jeszcze dwa punkty i prowadził 15:11. Gospodarze zdołali się jeszcze zerwać do walki. Tomczyński po skutecznym ataku dołożył asa i Kołobrzeg znów prowadził tylko punktem. W końcówce rywale zachowali zimną krew i wygrali 25:23.

- To wszystko jest na wyciągnięcie ręki – mówił przed trzecią odsłoną trener Sierzchuła. I trudno się z nim nie zgodzić. O porażkach w poprzednich partiach decydowały kiepskie początki i w późniejszej fazie gry dosłownie detale. Trzeciego seta beniaminek rozpoczął z wysokiego „C”. Punktowe bloki i ataki dały prowadzenie 6:1. Zespół znad morza szybko opanował sytuację i doprowadził do stanu 8:8.

Womix nie stracił wiary i odjechał jeszcze raz, tym razem już za daleko, by OPP-Powiat mógł myśleć o jakiejkolwiek walce. Seria świetnych zagrywek Macieja Tomczyńskiego przeplatana z kilkoma atakami dała prowadzenie 21:12 i scenariusz mógł być tylko jeden. W hali nakielskiego Gimnazjum nr 3 wszystko mogli szykować się na czwartego seta.

Ten rozpoczął się od serii trzech punktów kołobrzeskiego zespołu. Na wyrównanie długo nie trzeba było czekać. W polu zagrywki pojawił się niezawodny tego dnia Tomczyński. Przyjmujący utrudnił grę przeciwnikom oraz dołożył kolejnego asa. Mimo wszystko goście wspięli się na wyżyny swoich umiejętności (13:4) i już definitywnie doprowadzili ten mecz do końca inkasując komplet punktów.

Womix NTS Trójka Nakło - OPP-Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg 1:3 (22:25, 23:25, 25:16, 17:25)

Womix NTS Trójka Nakło: Tomasz Piniarski, Maciej Tomczyński, Łukasz Blamowski, Remigiusz Szczucki-Kriese, Mateusz Kiersznicki, Adrian Giers (libero), Tomasz Marach, Karol Sowiński, Jakub Kluj, Konrad Riechert, Michał Górecki, Mateusz Rogaliński, Miłosz Płomiński (libero), Karol Sowiński.

Oceń artykuł: 139 69