Dziś mamy 10 grudnia 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2017

Rodzina Miśków zamieszkała w przedszkolu. Pluszaki posłużą nie tylko do zabawy

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Dzięki wieloletniej współpracy z Czesławą Marciniak trenerem Polskiego Towarzystwa # Psychologicznego, specjalistą terapii uzależnień do naszego przedszkola została przywieziona z Warszawy w ramach projektu– czteroosobowa pluszowa rodzina misiów –mama, tata, córka i syn.

Ta pomoc, dla nas pracowników stanowi cenne narzędzie pozwalające realizować takie cele jak:

- profilaktyczno- terapeutyczne- pomoże dostarczać wzorców prawidłowych zachowań oraz będzie stanowić okazję do odreagowywania napięcia i innych przykrych emocji
- edukacyjne – pozwoli ćwiczyć formy zachowań z rówieśnikami i dorosłymi, ułatwi rozpoznawać i nazywać emocje, poznawać swoje mocne strony oraz kształtować umiejętności rozwiazywania konfliktów
- rozwojowe- pomoże zaspokoić potrzebę aktywności ruchowej ,zabawy i kontaktów z rówieśnikami

U dzieci zaś, rodzina miłych, miękkich pluszaków z pewnością wywoła ciepłe emocje, łagodność i dobro.

Dla niejednego dziecka wybrany miś stanie się wyjątkowym, kochanym cierpliwym, czułym, wiernym i oddanym przyjacielem, zawsze gotowym do przytulania, czego dzieci bardzo oczekują i pragną. Będzie ich pocieszycielem, który w trudnych chwilach zawsze ich zrozumie.

Pojawienie się Misiaków w naszym przedszkolu ,zbiegło się z 115 rocznicą Światowego Dnia Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada.

Pluszowa rodzinka będzie dla nas wszystkich wielką wymierną przygodą i zostanie dla dzieci miłym wspomnieniem w ich życiu.

materiał: Olga Nowak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)