Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

19 sierpnia 2019

Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej. Impreza historyczna w Ossowie

fot. Towarzystwo Historyczne w Kcyni

fot. Towarzystwo Historyczne w Kcyni

15 sierpnia 2019 roku w Ossowie odbyła się Rekonstrukcja # Bitwy Warszawskiej 1920. Towarzystwo Historyczne z Kcyni wzięło udział w tym wydarzeniu.

Na samym początku o godzinie odbyła się modlitwa przy Krzyżu Pamięci ks. Ignacego Skorupki oraz odsłonięcie popiersi śp. ks. Romana Indrzejczyka oraz śp. Arkadiusza Protasiuka.

Następnie odbyła się uroczysta msza oraz Apel Poległych. O 14:00 przyszedł czas na widowisko plenerowe „Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920”.

Kompania Kcyńska na zew Marszałka Piłsudskiego stawiła się na przedpolach Warszawy gotowa walczyć przeciwko Bolszewikom.

Całą imprezę zakończył Piknik historyczny oraz letni Festyn.

materiał: Towarzystwo Historyczne w Kcyni/red

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)