Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 sierpnia 2019

Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej. Impreza historyczna w Ossowie

fot. Towarzystwo Historyczne w Kcyni

fot. Towarzystwo Historyczne w Kcyni

15 sierpnia 2019 roku w Ossowie odbyła się Rekonstrukcja # Bitwy Warszawskiej 1920. Towarzystwo Historyczne z Kcyni wzięło udział w tym wydarzeniu.

Na samym początku o godzinie odbyła się modlitwa przy Krzyżu Pamięci ks. Ignacego Skorupki oraz odsłonięcie popiersi śp. ks. Romana Indrzejczyka oraz śp. Arkadiusza Protasiuka.

Następnie odbyła się uroczysta msza oraz Apel Poległych. O 14:00 przyszedł czas na widowisko plenerowe „Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920”.

Kompania Kcyńska na zew Marszałka Piłsudskiego stawiła się na przedpolach Warszawy gotowa walczyć przeciwko Bolszewikom.

Całą imprezę zakończył Piknik historyczny oraz letni Festyn.

materiał: Towarzystwo Historyczne w Kcyni/red

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)