Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

04 kwietnia 2020

Przepisy ruchu nadal obowiązują. Prawo jazdy straciło ośmiu kierowców

W jednym dniu ośmiu kierowców straciło prawo jazdy. To efekt kontroli bydgoskiej „drogówki”, #w tym grupy „SPEED” na ulicach Bydgoszczy. Mały ruch panujący na drodze, w dobie walki z epidemią, nie uprawnia nikogo do łamania przepisów drogowych. Policjanci cały czas pilnują bezpieczeństwa na drodze.

Od kilkunastu dni toczymy walkę z epidemią koronawirusa. W życie weszły nowe ograniczenia. Dotyczą one przede wszystkim przemieszczania się. Gołym okiem można zauważyć, że większość z nas do nich się stosuje. Widać puste place zabaw, parki, miejsca rekreacji, ale też zauważalny jest o wiele mniejszy ruch na drodze. To jednak nie daje przyzwolenia na łamanie przepisów ruchu drogowego. Wszyscy powinniśmy się do nich stosować. Nawet wtedy kiedy ulica jest pusta.

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” dbają o to, aby było bezpiecznie na drodze. Na głównych szlakach komunikacyjnych w mieście, czy też w powiecie można spotkać patrole przemieszczające się w oznakowanych oraz nieoznakowanych radiowozach, w tym z grupy „SPEED”. Funkcjonariusze zauważyli, że mały ruch na drodze powoduje, u niektórych kierowców znacznie cięższą nogę na „gazie”.

Przykładem może być dzień 2 kwietnia, gdzie mundurowi zatrzymali osiem praw jazdy kierowcom poruszającym się na terenie miasta. Wszyscy przekroczyli dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Każdy z nich też został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Wykroczenia ujawnione były na ulicy Fordońskiej oraz na Alejach Jana Pawła II, czyli na głównych i najdłuższych szlakach komunikacyjnych miasta.

Apelujemy!!!

Bądźmy odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze nieodpowiedzialne zachowanie może być przyczyną tragedii na drodze. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu wypadków.

materiał: kom. Przemysław Słomski

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (11) Zgłoś naruszenie zasad

  • -9 (11)

  lolo, w dniu 04-04-2020 14:00:18 napisał:

  Nic nie poradzę, ze mam ciężką nogę.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -6 (10)

  Tt, w dniu 04-04-2020 14:07:37 napisał:

  A Występie jak odkupić jeżdżą do bydgoszczy o rano gdzie jest policja

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Nn, w dniu 04-04-2020 16:51:25 napisał:

  Wielki cwaniak

  odpowiedz

  • 5 (7)

  dziadziuś dziurkiewicz, w dniu 04-04-2020 19:39:47 napisał:

  Wracałem ostatnio dk nr 10 z Warszawy szybko sprawnie bez łamania przepisów, zjeżdzając na drogę z Łochowa do Nakła to się napatrzyłem tyle że wystarczy...

  odpowiedz

  • 2 (4)

  Aldona, w dniu 05-04-2020 07:47:24 napisał:

  W Występie jak za dawnych czasów, wyścigi motokrosowe i potężny ryk maszyn.Założę się, że nie jeden straciłby prawko choćby na ul. Rybackiej gdzie obowiązuje 30 a z pewnością przekraczają 80 co widać gołym okiem.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 1 (5)

  Profesko, w dniu 05-04-2020 08:03:40 napisał:

  Pamiętajcie teraz nie wolno myć samochodu na myjni grozi mandat...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Novitus Nano E
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Novitus Mała Plus
sugerowana cena producenta: 1217,70 PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Meble kuchenne
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)