Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Poznać postać św. Mikołaja. Dzieci wykonywały ciekawe zadania adwentowe

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Daltońskie Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie poznały # postać Św. Mikołaja, Biskupa z Mirry i podjęły trudne, ale ciekawe zadanie adwentowe.

Przemieszczały wirtualnie (w myślach) postać Mikołaja najpierw bez warunków a następnie z warunkami. Stopień trudności pozwolił na opanowanie pól funkcyjnych, a dodatkowo dzieci dołożyły swoją propozycję zadania: pakowania paczki.

Dzieciom tak bardzo się zadanie spodobało, że samodzielnie ułożyły Sanie z prezentami, odczytując współrzędne przez lidera grupy i naniesienie kolorowych kartoników na macie edukacyjnej.

#CzekającNaŚwięta #UczymyDzieciProgramować #EduSense #Kodowanienadywanie

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)