Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Poznać postać św. Mikołaja. Dzieci wykonywały ciekawe zadania adwentowe

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Daltońskie Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie poznały # postać Św. Mikołaja, Biskupa z Mirry i podjęły trudne, ale ciekawe zadanie adwentowe.

Przemieszczały wirtualnie (w myślach) postać Mikołaja najpierw bez warunków a następnie z warunkami. Stopień trudności pozwolił na opanowanie pól funkcyjnych, a dodatkowo dzieci dołożyły swoją propozycję zadania: pakowania paczki.

Dzieciom tak bardzo się zadanie spodobało, że samodzielnie ułożyły Sanie z prezentami, odczytując współrzędne przez lidera grupy i naniesienie kolorowych kartoników na macie edukacyjnej.

#CzekającNaŚwięta #UczymyDzieciProgramować #EduSense #Kodowanienadywanie

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)