Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 października 2019

Poznać i zrozumieć las. Odbyły się zajęcia terenowe dla dzieci

fot. Paweł Dobies/Nadleśnictwo Szubin

fot. Paweł Dobies/Nadleśnictwo Szubin

Lasy Państwowe przywiązują wielką wagę do ekologicznych postaw # gospodarki leśnej. Chronią istniejącą przyrodę, przyczyniając się do zwiększania różnorodności biologicznej.

Polscy leśnicy prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną, aby lasy służyły także następnym pokoleniom. Istotną rolą leśników jest prowadzenie działań edukacyjnych, pokazujących m.in. różnorodność gatunkową czy szereg funkcji, jakie spełniają lasy.

Wieloletnie doświadczenie leśników prowadzących zajęcia edukacyjne, wskazuje, że szczególnie najmłodsze pokolenia najchętniej przyswajają wiedzę ekologiczną. Aby ją poznać Nadleśnictwo Szubin odwiedziła grupa 64 uczniów wraz z opiekunami, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie.

Trzy klasy "zerowe" w trakcie spotkania poznawały wiedzę, która pozwoli na zrozumienie praw, według których las powstaje, rozwija się czy oddziałuje na środowisko przyrodnicze.

Oprócz zwiedzania i poznawania lasu przez zabawę na ścieżce edukacyjnej "Kunia łączka", uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki zwierząt, które występują w szubińskiech lasach, stosować prawidłowe nazewnictwo, poznawać tropy zwierząt.

Część spotkania poświęcona była również zagrożeniom biotycznym, ze szczególnym uwzględnieniem kornika, oraz zagrożeniom antropogenicznym - pożarom lasu. Dzieci poznały metody stosowane w celu zapobiegania występowaniu ww. szkód.

W ramach działalności edukacyjnej leśnicy z Nadleśnictwa Szubin prowadzą zajęcia terenowe, m.in. na kilku ścieżkach edukacyjnych. Również aktywnie działają poza lasem, uczestnicząc w zajęciach szkolnych, na lekcjach biologii czy przyrody.

materiał: Paweł Dobies/Nadleśnictwo Szubin

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Deska elewacyjna
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Tonery Directions
27PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)