Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2021

Pożegnano ks. Andrzeja Białczyka. Zmiana w parafii pw. św. Stanisława

fot. MM

fot. MM

20 czerwca, tuż po mszy świętej o godz. 10:00 w parafii# pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle, pożegnano ks. wikariusza Andrzeja Białczyka, który z dniem 26 czerwca skierowany zostanie do parafii pw. Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy.

Licznie zgromadzeni w świątyni wierni pożegnali swojego kapłana, dziękując mu za jego zaangażowanie w czasie pełnienia kapłańskiej posługi w nakielskiej parafii pw. św. Stanisława. – Osobiście dziękuję Ci dosłownie za wszystko. Tobie z tego miejska dziękuje również cała nasza wspólnota parafialna – za Twoją rzetelną, solidną pracę duszpasterską, za Twoją postawę i pogodę ducha. Życzymy Ci zdrowia i wytrwałości w dalszej drodze. Niech Bóg ma Ciebie w swojej opiece – zwrócił się do odchodzącego ks. Andrzeja Białczyka proboszcz parafii, ks. Tadeusz Michalak.

Wikariusz otrzymał również specjalne podziękowania od Rycerzy Kolumba. – W imieniu Rycerzy Kolumba działających w Nakle, w okolicznych parafiach – chciałbym serdecznie podziękować księdzu za ten cały czas, wspólne modlitwy i obecność w parafii pw. św. Stanisława. Marzy nam się, każda parafia posiadała tak dobrego kapłana – powiedział Jan Marciniak.

Na zakończenie, słowa podziękować w kierunku wiernych skierował ks. Andrzej Białczyk. – Dziękuję Wam za wszystkie nasze spotkania w kościele i nie tylko, jak i również za wspólną modlitwę. Jak wiadomo, nikt nie jest idealny, dlatego też za wszystko to, co było z mojej strony nie tak, z całego serca przepraszam. Proszę Was jednak, gdy w przyszłości ktoś jeszcze sobie o mnie przypomni, niechaj odmówi za mnie krótką modlitwę. Prawdą jest, że pełniłem posługę już w wielu miejscach w całej Polsce, ale do Nakła z pewnością jeszcze wrócę – albowiem jak wiadomo, wszystkie drogi z Bydgoszczy prowadzą do Nakła. Serdeczne Bóg zapłać za wszystko, czego doświadczyłem tutaj, w trakcie swojej posługi kapłańskiej – mówił wikariusz.

Już w najbliższą niedzielę, 27 czerwca – podczas nabożeństwa o godz. 10:00, parafianie powitają nowego kapłana, który zastąpi ks. Andrzeja Białczyka. Będzie nim ks. Andrzej Bartkowski, który dotychczas pełnił swoją posługę duszpasterską w parafii pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Bydgoszczy. Jest to młody kapłan z 9–letnim doświadczeniem.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  Parafianin, w dniu 20-06-2021 16:35:07 napisał:

  Wszystkiego najlepszego księże Andrzeju! Ksiądz jest wspaniałym człowiekiem . Dziękujemy za dobre słowa , świadectwo pokory , wytrwałosci i wiary . Wiele łask od Boga!

  odpowiedz

  • 2 (4)

  r odzina, w dniu 20-06-2021 16:42:46 napisał:

  Fajny , ciekawy( posiadający ogromną wiedzę ) ksiądz z charyzmą Dużo dobrego zyczymy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Parafianka, w dniu 22-06-2021 22:57:36 napisał:

  No No

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Nowoczesny styl
Sprawdzanie świateł
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Meble młodzieżowe systemowe
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)