Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Pożar stodoły. Akcja gaśnicza trwała 3 godziny

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

Wczoraj o godzinie 21:21 do punktu alarmowego OSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze stodoły na ulicy Wiejskiej w Solcu Kujawskim.

Do zdarzenia niezwłocznie wyruszyły dwa zastępy z naszej jednostki. Podczas dojazdu, ze znacznej odległości widać było płomienie, które trawiły eternitowy dach stodoły. Po dojeździe natychmiast przystąpiono do akcji gaśniczej. Przy pomocy dwóch linii gaśniczych szybko udało się ugasić płomienie.

Po rozpoznaniu okazało się, że w budynku oprócz słomy znajdują się gęsi. Na szczęście pomieszczenie w którym przebywały nie było bezpośrednio narażone na oddziaływanie dymu i ognia.

W kolejnej fazie działań przystąpiono do rozbiórki dachu, który zagrażał ratownikom pracującym przy stodole. Następnie dokładnie przerzucono oraz przelano tlące się siano. Działania na miejscu zdarzenia zakończono około północy. W akcji udział brały również dwa wozy gaśnicze z JRG SP PSP Bydgoszcz.

Materiał: OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Gg, w dniu 20-10-2019 07:32:14 napisał:

    Nie wiem kto teraz redaguje ta stronę ale co nas obchodzi co się dzieje 100km od nas a o naszej gminie ani słowa.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP500
1399PLN PROMOCJAPLN
Bon upominkowy
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Szafy przesuwne
Stół z blatem szklanym + krzesła
Sprawdzanie świateł
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)