Dziś mamy 6 lipca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 marca 2020

Pomagają, jak tylko mogą. Terytorialsi z Torunia oddali krew

fot. 8KPBOT

fot. 8KPBOT

W ramach operacji „Odporna Wiosna” oprócz wielu innych akcji niesienia pomocy potrzebującym, żołnierze# 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej masowo oddają krew. Obok podchorążych Uczelni Wojskowych są oni bardzo silnym wsparciem dla Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Na ten apel z ogromnym zaangażowaniem już odpowiedzieli podlegli żołnierze z 81 batalionu lekkiej piechoty w Toruniu. Jako pierwszy w dniu 25 marca br. oddał krew sam dowódca ppłk Marcin Piwowarczyk, który podkreślał, iż „w tym trudnym dla wszystkich czasie nie możemy zapominać o tym, co jest najważniejsze – o wzajemnym wsparciu. Pamiętajmy, że krwi nie możemy wyprodukować ani zgromadzić na długie miesiące czy lata. Ona jest potrzebna ciągle tu i teraz.”

Kolejna akcja oddawania krwi odbędzie się 30 marca br. w dowództwie 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej na ul. Warszawskiej 10 w Bydgoszczy.

Od początku operacji „Odporna Wiosna” krew oddało już 821 żołnierzy i podchorążych. Stanowi to wzrost o 397 dawców w ciągu  tylko 48 godzin. Ilość oddanej w tej akcji krwi to już 375 litrów. Tylko w czasie minionego weekendu ilość oddanej krwi wyniosła ponad 183 litrów. W kolejce do pomocy innym, w najbliższych dniach czeka około 1000 zdeklarowanych przyszłych krwiodawców. Pozwoli to „wpompować” w system ratowania życia naszych obywateli blisko 500 litrów krwi.

Wojsko Polskie stanowi strategiczny zasób krwi dla Polski. Potrzebna jest krew wszystkich grup, lecz szczególnie ważni są uniwersalni dawcy z grupą „0”. Obecnie właśnie tacy dawcy poszukiwani są najbardziej. Dzisiaj każda pomoc jest na wagę złota, dlatego Narodowe Centrum Krwi kieruje swój apel:

Jeśli jesteś:
- Honorowym Dawcą;
lub
- jesteś zdrowy i co najważniejsze:
- nie podróżowałeś w ostatnim czasie do innych krajów;
- nie miałeś kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub  kimś objętym kwarantanną;
Zgłoś się do centrów krwiodawstwa w całej Polsce! Twoja krew może uratować życie! #Zawsze gotowi, Zawsze blisko

Materiał: kpt. dr Diana WARCHOCKA - oficer prasowy 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo”

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (5)

  Kapitan bomba , w dniu 26-03-2020 17:42:50 napisał:

  W końcu się do czegoś przydali, 5 litrów darmowej krwi z jednego harcerzyka :)

  odpowiedz

  • 6 (8)

  j23, w dniu 26-03-2020 18:06:33 napisał:

  kolejny artykuł z cyklu promuj WOT za wszelką cenę, inni pomagają bez reklamy, prasowego podziwu , żenująca formacja, kolejne laurki niczego nie zmienią

  odpowiedz

  • 0 (0)

  John, w dniu 27-03-2020 11:18:39 napisał:

  Brawo. Postawa godna naśladowania. Zawistne komentarze nie na miejscu. W tym trudnym dla nas czasie trzeba patrzeć na dobro ogółu, a nie tylko narzekać i co gorsza wplątywać w to jeszcze politykę.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Okl, w dniu 27-03-2020 18:13:40 napisał:

  Ktoś już to gdzieś napisał Tertorials to nie wojsko i żeby to było jasne, a że oddają krew to się chwali zresztą jak wielu ludzi o których się tu nie pisze.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Skup i sprzedaż części
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Nadanie modnej linii
Oczyszczanie twarzy
Kalkulatory
od 6,90PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)