Dziś mamy 11 maja 2024, sobota, imieniny obchodzą:

12 października 2014
Autonomiczna Liga Siatkówki

Podział punktów w Łochowie

Na sali zespołu szkół im Jana Pawła II w Łochowie odbył się mecz w ramach II kolejki I Autonomicznej ligi siatkówki w Bydgoszczy pomiędzy Jeymark/Osova Fitness Club Bydgoszcz a Womix NTS Trójka Nakło#. Nakielanie po twardej walce przegrali z dobrze dysponowanymi zawodnikami z Bydgoszczy 3:2.

W pierwszym secie do stanu 18:18 walka trwała punkt za punkt. Nakielanie wzmocnili zagrywke, którą sprawiła problemy Jeymarkowi skutecznie skonczyć akcje i Womix wygrał do 21. Drugą partie Jeymark rozpoczął od wysokiego prowadzenia (7:3 i11:6). Nakielanie skrupulatnie odrabiali straty, którzy byli w późniejszej fazie seta bardziej skuteczni na siatce. Pozwoliło im to doprowadzić do remisu (19:19) a nawet do jednopunktowego prowadzenia (20:21). Niestety kolejne 5 akcji należały do gospodarzy i to oni wygrali drugiego seta do 21.

W trzeciej odsłonie Jeymark kontynuował dobrą grę i od początku wyszedł na wysokie prowadzenie (7:3). Do stanu 13:10 trwała walka punkt za punkt. Nakielanie wygrali kolejne 5 akcji i wyszli na prowadzenie (13:15). Zrobiło się po 21, lecz niestety większa skuteczność w kontrach pozwoliło wygrać bydgoszczanom 25:23. W czwartym secie posypała się na początku gra nakielan i przegrywali zdecydowanie (6:1 i 8:4). Womix nie tracił wiary w zwycięstwo i zaczął odrabiać po dwa, trzy oczka z rzędu i tak doprowadził do stanu 13:12. Bydgoszczanie powiększyli jednak swoją przewagę do trzech oczek (18:15). Na zagrywkę wtedy powędrował Łukasz Blamowski, który posłał 6 z rzędu skutecznych zagrywek (w tym trzy asy serwisowe) i dało to Womixowi prowadzenie 21:18. Do końca seta nakielanie nie oddali już prowadzenia i wygrali niespodziewanie czwartą partie do 21.

Niestety w decydującym secie to gospodarze byli bardziej skuteczni na siatce i to oni wygrali tą partie do 9 i cały mecz 3:2.

Jeymark/Osova Fitness Club Bydgoszcz - WOMIX NTS Trójka Nakło 3:2 (21:25, 25:21, 25:23, 21:25, 15:9)

NTS: Tomasz Piniarski, Łukasz Blamowski, Mateusz Rogaliński, Wiesław Oździński, Tomasz Marach, Maciej Tomczyński, Kacper Janecki (libero) oraz Tomek Robak, Dominik Dawidziak, Przemek Kalinowski.

źródło: nts3.naklo.pl

Oceń artykuł: 81 83