Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

17 lutego 2020

Patriotycznie w Sadkach. Modlitwa, apel pamięci i montaż słowno-muzyczny

fot. MM

fot. MM

17 lutego w Sadkach dokładnie o godz. 10:00 rozpoczęły się gminne obchody 101# rocznicy #Powstania Wielkopolskiego. Pierwszym punktem uroczystości była uroczysta msza święta w kościele pw. św. Wojciecha.

Po zakończeniu nabożeństwa, biorący udział w uroczystości mieszkańcy gminy Sadki przemaszerowali na cmentarz. To właśnie tam odegrany został Mazurek Dąbrowskiego, po którym apel pamięci odczytał kierownik referatu promocji i rozwoju gminy Mariusz Czyż. W dalszej części uroczystości głos zabrał m.in. wójt gminy Sadki Dariusz Gryniewicz. – Dzisiaj żyjemy w wolnym, niepodległym państwie. Nie musimy z bronią w ręku i udowadniać swojego przywiązania do Ojczyzny. Winniśmy jednak tym, którzy swoje życie położyli na ofiarnym stosie historii - pamięć. Pochylmy więc głowy nad ich dokonaniami i zjednoczmy się w hołdzie dla nich mimo dzielących nas spraw. Przekazujmy naszej młodzieży te fakty, aby nie poszły w zapomnienie. Dbajmy o pamięć o tych miejscach i tych ludziach. To nasza misja. My, sadkowianie pamiętamy o tamtych wydarzeniach, bo nie rozgrywały się gdzieś daleko nas. To synowie tej krajeńskiej ziemi również przyjęli wyzwanie, aby „czynem zbrojnym budzić Polskę do zmartwychwstania”. Dzisiaj stoimy nad ich mogiłami i jesteśmy z nich dumni. Niech ta duma będzie dla nas drogowskazem, jak żyć, aby służyć bogu, ojczyźnie i rodzinie. Każdy z nas musi odnaleźć własną drogę, ale mamy dobre wzory z tamtych lat. Nauczmy się więc korzystać z ich dziedzictwa – powiedział.

Następnie przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów na grobach bohaterów tamtych dni, po czym wszyscy udali się na ostatnią część uroczystości do gminnego centrum administracyjno-kulturalnego, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej w Sadkach wzięli udział w montażu słowno-muzycznym, za którego przygotowanie odpowiadali Hanna Napierała oraz Roman Andrzejewski.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (9)

  w godzinach pracy, w dniu 17-02-2020 18:05:14 napisał:

  A czy było coś o podwyższeniu podatków od nieruchomości?

  odpowiedz

  • 2 (6)

  On, w dniu 17-02-2020 21:06:19 napisał:

  O podatkach się nie mówi bo to mało medialne. Za tego wójta tylko bałagan i podwyżki a co on nie potrafił obiecywać.

  odpowiedz

  • 1 (5)

  Ja cie kręcę, w dniu 18-02-2020 11:26:28 napisał:

  Gdzieś już słyszałam to przemówienie !? Dziwne.....

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Budowa stanu surowego
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Remonty mieszkań
Drobne naprawy
Zabiegi odmładzające
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)