Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2020

Odliczanie do matury rozpoczęte. Za uczniami ZST bal studniówkowy!

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni oficjalnie rozpoczęli odliczanie do matury.

Dnia 24 stycznia 2020 r. w sali ,,Alma” w Damasławku odbył się Bal Studniówkowy uczniów klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego im. K. Libelta oraz czwartej Technikum Ekonomiczno-Informatycznego ZST w Kcyni. Gości powitali konferansjerzy: Milena Smorga oraz Maciej Starzomski, a pani Dyrektor Katarzyna Kluczyńska dokonała oficjalnego otwarcia uroczyści. W wystąpieniu pani Dyrektor nie zabrakło podziękowań dla rodziców i grona pedagogicznego za trud włożony w wychowanie młodzieży oraz dla Burmistrza Kcyni, pana Marka Szarugi, za wspieranie   Szkoły.  Tegorocznym abiturientom natomiast życzyła wspaniałych chwil podczas balu oraz spełnienia marzeń i powodzenia w realizacji zamierzonych celów.

Następnie głos zabrał włodarz gminy pan Marek Szaruga. W oficjalnej części uczniowie podziękowali rodzicom, wychowawcom oraz całemu gronu pedagogicznemu, wręczyli im kwiaty i upominki. Aby tradycji stało się zadość, maturzyści wraz z wychowawczyniami: panią Katarzyną Kluczyńską i Aliną Kowalską oraz panią Joanną Krzoska odtańczyli Poloneza.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten bal był wyjątkowy! Potwierdzeniem tego, że zabawa była udana, był fakt, że młodzież nie schodziła ani na chwilę z parkietu aż do białego rana. Dziękujemy rodzicom za opiekę i wkład finansowy, przybyłym gościom, obsłudze sali ,,Alma” w Damasławku, DJowi panu Rafałowi Magdziarz, kamerzyście panu Romanowi Janowskiemu i jego córce pani fotograf. To był bal jedyny w swoim rodzaju i na pewno pozostanie w naszych wspomnieniach i sercach na długo.

materiał: Alina Kowalska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 16

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)