Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

14 marca 2024

Obchody Dnia Kobiet i Mężczyzn. Uroczyście w Krzywoustym

fot. powierzone

fot. powierzone

12 marca 2024 roku w I Liceum Ogólnokształcącym #im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyły się obchody Dnia Kobiet i Mężczyzn zorganizowane przez klasę 1 biologiczno-chemiczną A wraz z wychowawcą Kamilą Stasiewską.

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto obchodzone 8 marca na całym świecie. Jest to okazja do wyrażenia szacunku i uznania dla płci pięknej. W Polsce panie często otrzymują symboliczne upominki, takie jak kwiaty czy łakocie, by poczuć się jeszcze bardziej wyjątkowo. Pierwsze obchody Dnia Kobiet miały miejsce w Stanach Zjednoczonych w 1909 roku, a ich inicjatorką była działaczka społeczna Clara Zetkin. Wkrótce potem, w 1911 roku, obchody rozszerzyły się na całą Europę.

Dzień Mężczyzny, obchodzony 10 marca, to święto, które w Polsce nie jest tak popularne jak Dzień Kobiet. Zasługuje jednak na uwagę. Celem tego święta jest wyrażenie szacunku dla płci męskiej. Jest odpowiedzią na Międzynarodowy Dzień Kobiet. Należy pamiętać, że oba te dni nie są przypadkowe, gdyż mają swoje źródła w historii - w walce o równouprawnienie. Pomysł na obchody Dnia Mężczyzny pojawił się w latach 90. XX wieku na Trynidadzie i Tobago.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni walczyli o prawa obywatelskie, takie jak prawo do głosowania, równouprawnienie w pracy czy dostęp do edukacji. Ich działania miały wpływ na kształtowanie historii i współczesnego społeczeństwa. Świętowanie takich dni uczy nas szacunku wobec siebie i jest okazją, aby docenić i zrozumieć zarówno rolę kobiet, jak i mężczyzn.

Uczniowie Krzywoustego brali udział w quizie tematycznym, wyborach Miss i Mistera oraz wspólnym tańcu. Zabawie towarzyszyła muzyka, śpiew i słodki poczęstunek. Konkurencje wygrały klasy: III biologiczno-chemiczna, III angielsko-geograficzna oraz II biologiczno-chemiczna B. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Materiał: Klasy I biologiczno-chemiczna A wraz z wychowawcą Kamilą Stasiewską

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

38. rocznica katastrofy w Czarnobylu. Konsekwencje zdrowotne i środowiskowe

W kwietniu 1986 r. całym światem wstrząsnęła wiadomość o awarii #w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej położonej na terenie ZSRS, ok. 100 km. na północ od Kijowa. W efekcie błędów operatorów przeprowadzających jeden z testów oraz wad konstrukcyjnych reaktora jądrowego 26 kwietnia 1986 r. o godzinie 1:23 doszło do dwóch wybuchów.

(czytaj więcej)
0

Sprawdzono jakość handlową jaj. Jakie nieprawidłowości stwierdzono?

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów #Rolno-Spożywczych (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej jaj, przeprowadzonej w IV kwartale 2023 r. w sklepach spożywczych i innych punktach sprzedaży detalicznej na terenie całego kraju.

(czytaj więcej)
0

Pogoda wprost wymarzona. Wędrówka wzdłuż meandrującej rzeki

Dzisiejszą 16 kilometrową wędrówkę rozpoczęliśmy# i zakończyliśmy na przystani Powiat Nakielski.

(czytaj więcej)
0

Piękna trucicielka. Konwalię należy trzymać z dala od dzieci

Najpierw z kłącza wyrasta zielona łodyżka, a dopiero później #pojawiają się drobne dzwonki ukryte pomiędzy dużymi, zielonymi liśćmi. Tak rozkwita konwalia majowa, która przyciąga delikatną wonią. Jej piękne, białe kwiaty od wieków są symbolem niewinności. Dziko rosnąca roślina ma wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)