Dziś mamy 5 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

11 października 2015
Klasa okręgowa, grupa II

Niezwykle cenny punkt

Kolejny mecz Szubinianki zakończył się remisem. Tym razem nie można jednak powiedzieć, że szubinianie stracili dwa punkty, ale że zyskali jeden#. Grali przecież z liderem i to na jego terenie. Bohaterem spotkania został Przemysław Pawlak, który w 69` obronił karnego.

Goście pojechali do Kruszwicy w mocno okrojonym składzie, bez Roberta Jurka i Kamila Zajdlewicza. W składzie był wprawdzie Przemysław Wesołek, ale z uwagi na uraz, którego nabawił się przed tygodniem, nie wyszedł w pierwszej jedenastce. Tym bardziej trener Stepczyński zdawał sobie sprawę z tego, że o punkty z Gopłem nie będzie łatwo. I nie było. Na szczęście goście wyszli na boisko niezwykle skoncentrowani i nastawieni na sukces.

Pierwszą groźną sytuację przyjezdni przeprowadzili w 14`. Niestety Jakub Cegiełka zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę zablokował obrońca. Oba zespoły grały bardzo walecznie, szczególnie w obronie, więc większość ataków kończyła się na defensywie rywali.

Po przerwie, w 59` Dawid Kowalkowski mocno uderzył zza szesnastu metrów i bramkarz z trudem wybił piłkę przed siebie. Dziesięć minut później do głosu doszli gospodarze. W polu karnym faulował Adrian Bogusz i sędzia wskazał na jedenasty metr. Doskonale interweniował jednak Przemysław Pawlak i Mateusz Kurtysiak nie zdołał go pokonać. Ostatecznie, mimo czterech doliczonych przez sędziego minut, żadna z drużyn ni zdołała posłać piłki do siatki.

To był prawdziwy mecz walki – mówił w Kruszwicy trener Szubinianki Wiesław Stepczyński. - Zdobyty punkt bardzo nas cieszy. Zagraliśmy o niebo lepiej niż w Baruchowie. Jestem bardzo zadowolony z postawy moich piłkarzy – podsumował.

Gopło Kruszwica – Szubinianka 0:0 (0:0)

Szubinianka Szubin: Przemysław Pawlak, Kacper Kłosowski (Kacper Klimowicz), Dariusz Chojnacki, Adrian Bogusz, Damian Bogusz, Dawid Kowalkowski (Przemysław Wesołek), Marek Gwit, Sebastian Liszka, Dominik Krawczyk, Jakub Cegiełka, Szymon Staszak.

Oceń artykuł: 89 29

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Korzystanie ze środowiska
500PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa magazynów
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Konstrukcje stalowe
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Przepis na syrop z lilaka. Właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe

Dość wcześnie w tym roku zakwitł lilak pospolity#, zwany przez wielu bzem. Roślina cechuje się wyjątkowym zapachem. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że posiada ona wiele właściwości leczniczych.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie św. Floriana. Oddał życie za wiarę

4 maja kościół katolicki wspomina św. Floriana#, patrona strażaków, hutników, kominiarzy, garncarzy i piekarzy, oraz Krakowa, Chorzowa, Bystrzycy Kłodzkiej, Żnina oraz Górnej Austrii i Linzu. Według tradycji był rzymskim oficerem, który stanął w obronie prześladowanych chrześcijan.

(czytaj więcej)
0

W upały nie zapominaj o piciu wody. Szczególnie potrzebują jej seniorzy

Niedobory wody u osób po 65 roku życia występują znacznie częściej niż# są rozpoznawane. Postępujące wraz z wiekiem pogorszenie funkcji narządów sprawia, że nawet niewielkie zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej mogą inicjować proces chorobowy lub prowadzić do zaostrzenia chorób współistniejących.

(czytaj więcej)