Dziś mamy 20 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

26 stycznia 2020

Niech żyje bal! Karnawałowo w Przedszkolu Katolickim

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego #okresu są bale. Bal karnawały dla przedszkolaków to niezwykły dzień, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Dnia 24.01.2020r. w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim w Nakle odbył się bal karnawałowy. Pracownicy przedszkola dołożyli wszelkich starań, aby wystrój sali balowej i placówki wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do zabawy.

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie, takie jak m. in.: policjanci, księżniczki, strażacy, Batman czy Spider-Man.

Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w tańcach oraz różnych konkursach zręcznościowych, ruchowych i tanecznych. Po zabawie karnawałowej czekał na dzieci poczęstunek w salach.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Materiał: mgr Agnieszka Bartosik, mgr Renata Busz Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 45 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)