Dziś mamy 19 maja 2024, niedziela, imieniny obchodzą:

07 września 2013
Szubinianka Szubin-Pomorzanin Toruń 3:6 (1:2)

Nic się nie udaje

Szubinianie strzelili Pomorzaninowi trzy gole. To sporo. Jednak przy sześciu straconych nic nie znaczy. Pewne jest jedno. Utrzymanie w czwartej lidze coraz bardziej się oddala.

W starciu z Pomorzaninem tradycyjnie już szubinianie szybko stracili bramkę, a od 19` przegrywali 0:2. Wcześniej do siatki trafił Jakub Cegiełka, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej. W 38` kontaktowego gola strzelił Mirosław Obremski. Przy stanie 1:2 sędzia zakończył pierwszą połowę. Po przerwie miejscowi wyszli na boisko zmotywowani i pełni determinacji. W 49`, po rzucie wolnym kapitalnie wykonanym przez Marcina Wiśniewskiego, piłkę do siatki posłał Mirosław Obremski. Szczęście gospodarzy nie trwało jednak długo. W przeciągu 10 minut stracili aż trzy gole. W 74` Sebastian Żurawski minął bramkarza i bez problemu trafił do pustej bramki. Wynik ustalił kilka minut przed końcowym gwizdkiem Orliński.

To jest jasne. Bez wzmocnień Szubinianka nie będzie grała lepiej. Widać, że piłkarze dają z siebie wszystko, ale rywale są zdecydowanie lepsi. Nie ma co zwalać na trenera, prezesa czy wszystkich innych. Jeśli poprzedni sezon kończyliśmy w środku tabeli, to po odejściu kilku kluczowych graczy i bez wzmocnień nie może być przecież lepiej, ani nawet tak samo.

Szubinianka - Pomorzanin Toruń 3:6 (1:2)
Bramki: Mirosław Obremski - (2) i Sebastian Żurawski - Drygalski (2), Wójcik, Janik, Jarosz i Orliński

Szubinianka: Przemysław Pawlak, Marcin Janicki, Dariusz Chojnacki, Jacek Żurawski, Dominik Krawczyk, Michał Machowski (65` Przemysław Wesołek), Marcin Wiśniewski, Robert Jurek, Jakub Cegiełka, Radosław Bojas (60` Sebastian Żurawski), Mirosław Obremski.

Pomorzanin Toruń: Naparło, Wójcik, Wiwatowski (81`Orliński), Różycki (46`Rychcik), Pietrowski (60`Chojnicki), Spychalski (46`Janik), Kwiatkowski, Grunnenberg, Elsner, Drygalski, Jarosz.

W najbliższą sobotę piłkarze Szubinianki o punkty będą walczyć w Kowalewie Pomorskim.

Oceń artykuł: 19 24