Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Nagrody z Urzędu Marszałkowskiego. Eugeniusz Taraska wyróżniony

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę, 16 czerwca, w Toruniu odbyła się gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Te wyróżnienia są najbardziej prestiżowe i przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Wśród nagrodzonych znalazł się mieszkaniec Dziewierzewa (gm. Kcynia) Eugeniusz Taraska.

Mieszkaniec powiatu nakielskiego został wyróżniony za badania upraw rolnych oraz stworzenie z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Minikowo i producentami rolnymi Konsorcjum „Moja soja”.

Konsorcjum od pięciu lat prowadzi badania w kierunku opracowania technologii uprawy soi, mające na celu uniezależnienie polskiego rolnictwa od importu śruty sojowej. Od ponad dwunastu lat w ramach działalności gospodarczej rozwijana jest także współpraca z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy w zakresie upraw rolnych.

Badania prowadzone są w kierunku wyselekcjonowania najlepszych odmian roślin oraz odżywek i nawozów do dokarmiania dolistnego, ze szczególnym uwzględnieniem nawozów ekologicznych.

materiał: Urząd Marszałkowski w Toruniu/red.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Lipoliza injekcyjna
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Oczyszczanie twarzy
Meble kuchenne - na zamówienie
Remonty mieszkań
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)