Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Nagrody z Urzędu Marszałkowskiego. Eugeniusz Taraska wyróżniony

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę, 16 czerwca, w Toruniu odbyła się gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Te wyróżnienia są najbardziej prestiżowe i przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Wśród nagrodzonych znalazł się mieszkaniec Dziewierzewa (gm. Kcynia) Eugeniusz Taraska.

Mieszkaniec powiatu nakielskiego został wyróżniony za badania upraw rolnych oraz stworzenie z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Minikowo i producentami rolnymi Konsorcjum „Moja soja”.

Konsorcjum od pięciu lat prowadzi badania w kierunku opracowania technologii uprawy soi, mające na celu uniezależnienie polskiego rolnictwa od importu śruty sojowej. Od ponad dwunastu lat w ramach działalności gospodarczej rozwijana jest także współpraca z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy w zakresie upraw rolnych.

Badania prowadzone są w kierunku wyselekcjonowania najlepszych odmian roślin oraz odżywek i nawozów do dokarmiania dolistnego, ze szczególnym uwzględnieniem nawozów ekologicznych.

materiał: Urząd Marszałkowski w Toruniu/red.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Przewóz krajowy
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble młodzieżowe i dziecięce
Deska elewacyjna
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)