Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Nagrody z Urzędu Marszałkowskiego. Eugeniusz Taraska wyróżniony

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę, 16 czerwca, w Toruniu odbyła się gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Te wyróżnienia są najbardziej prestiżowe i przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Wśród nagrodzonych znalazł się mieszkaniec Dziewierzewa (gm. Kcynia) Eugeniusz Taraska.

Mieszkaniec powiatu nakielskiego został wyróżniony za badania upraw rolnych oraz stworzenie z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Minikowo i producentami rolnymi Konsorcjum „Moja soja”.

Konsorcjum od pięciu lat prowadzi badania w kierunku opracowania technologii uprawy soi, mające na celu uniezależnienie polskiego rolnictwa od importu śruty sojowej. Od ponad dwunastu lat w ramach działalności gospodarczej rozwijana jest także współpraca z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy w zakresie upraw rolnych.

Badania prowadzone są w kierunku wyselekcjonowania najlepszych odmian roślin oraz odżywek i nawozów do dokarmiania dolistnego, ze szczególnym uwzględnieniem nawozów ekologicznych.

materiał: Urząd Marszałkowski w Toruniu/red.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wulkanizacja
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
MEBLE PIOTR PASIEKA
Budowa magazynów
Pomoc drogowa
Deska elewacyjna
Tonery Directions
27PLN
Koloryzacja - nowoczesne techniki
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)