Dziś mamy 22 września 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Nagrody z Urzędu Marszałkowskiego. Eugeniusz Taraska wyróżniony

fot. pow.

fot. pow.

W niedzielę, 16 czerwca, w Toruniu odbyła się gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Te wyróżnienia są najbardziej prestiżowe i przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej, społecznej, profesjonalnej i biznesowej. Wśród nagrodzonych znalazł się mieszkaniec Dziewierzewa (gm. Kcynia) Eugeniusz Taraska.

Mieszkaniec powiatu nakielskiego został wyróżniony za badania upraw rolnych oraz stworzenie z Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Minikowo i producentami rolnymi Konsorcjum „Moja soja”.

Konsorcjum od pięciu lat prowadzi badania w kierunku opracowania technologii uprawy soi, mające na celu uniezależnienie polskiego rolnictwa od importu śruty sojowej. Od ponad dwunastu lat w ramach działalności gospodarczej rozwijana jest także współpraca z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy w zakresie upraw rolnych.

Badania prowadzone są w kierunku wyselekcjonowania najlepszych odmian roślin oraz odżywek i nawozów do dokarmiania dolistnego, ze szczególnym uwzględnieniem nawozów ekologicznych.

materiał: Urząd Marszałkowski w Toruniu/red.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Blacharstwo
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)