Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Mundurowi na spotkaniu z uczniami. Tematem bezpieczne spędzanie wakacji

fot.pow

fot.pow

O zagrożeniach związanych z nadchodzącymi wakacjami rozmawiali podczas spotkania z uczniami# Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie nakielscy mundurowi. Mowa była o niewłaściwym korzystaniu z sieci internetowej, grach komputerowych, znajomościach zawieranych przez Internet i wielu innych tematach.

Policjanci zajmujący się w nakielskiej komendzie działalnością profilaktyczną odwiedzili w ostatnich dniach uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Z młodzieżą z klas VI – VIII sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch rozmawiali o zasadach bezpiecznego spędzania nadchodzących wakacji.

Wiele uwagi poświęcono zagrożeniom w świecie wirtualnym. Mowa była o zawieraniu znajomości za pośrednictwem sieci, grach internetowych i korzystaniu z kart płatniczych rodziców do zakupów postaci z gier, czy wysyłaniu drogich smsów specjalnych. Policjanci zwracali też uwagę na cyberprzemoc, informując jednocześnie, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a za przestępstwa popełniane za pośrednictwem sieci grozi taka sama odpowiedzialność prawna, jak za czyny karalne popełnione w świecie realnym.

Policjanci zwracali też dużą uwagę na bezpieczeństwo podczas korzystania z kąpielisk. Przestrzegali przed nierozważnymi zabawami w wodzie, niewłaściwym korzystaniem z urządzeń wodnych oraz przecenianiem swoich umiejętności pływackich.

Uczniowie mieli też okazję poznać pracę przewodnika policyjnego czworonoga i usłyszeć informacje na temat zasad zachowania podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia. O swojej codziennej służbie opowiadał przewodnik asp. Łukasz Król.

Zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez mundurowych miały na celu uświadomienie młodym ludziom jakie zagrożenia mogą ich spotkać w związku z nadmiarem wolnego czas podczas wakacji.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

 

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oczyszczanie twarzy
Zabiegi dla panów
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Produkty instax
od 37,90PLN
Nowoczesny styl
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)