Dziś mamy 18 lipca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

18 czerwca 2019

Mundurowi na spotkaniu z uczniami. Tematem bezpieczne spędzanie wakacji

fot.pow

fot.pow

O zagrożeniach związanych z nadchodzącymi wakacjami rozmawiali podczas spotkania z uczniami# Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie nakielscy mundurowi. Mowa była o niewłaściwym korzystaniu z sieci internetowej, grach komputerowych, znajomościach zawieranych przez Internet i wielu innych tematach.

Policjanci zajmujący się w nakielskiej komendzie działalnością profilaktyczną odwiedzili w ostatnich dniach uczniów w Szkole Podstawowej nr 2 w Szubinie. Z młodzieżą z klas VI – VIII sierż. szt. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch rozmawiali o zasadach bezpiecznego spędzania nadchodzących wakacji.

Wiele uwagi poświęcono zagrożeniom w świecie wirtualnym. Mowa była o zawieraniu znajomości za pośrednictwem sieci, grach internetowych i korzystaniu z kart płatniczych rodziców do zakupów postaci z gier, czy wysyłaniu drogich smsów specjalnych. Policjanci zwracali też uwagę na cyberprzemoc, informując jednocześnie, że nikt w sieci nie jest anonimowy, a za przestępstwa popełniane za pośrednictwem sieci grozi taka sama odpowiedzialność prawna, jak za czyny karalne popełnione w świecie realnym.

Policjanci zwracali też dużą uwagę na bezpieczeństwo podczas korzystania z kąpielisk. Przestrzegali przed nierozważnymi zabawami w wodzie, niewłaściwym korzystaniem z urządzeń wodnych oraz przecenianiem swoich umiejętności pływackich.

Uczniowie mieli też okazję poznać pracę przewodnika policyjnego czworonoga i usłyszeć informacje na temat zasad zachowania podczas ataku niebezpiecznego zwierzęcia. O swojej codziennej służbie opowiadał przewodnik asp. Łukasz Król.

Zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez mundurowych miały na celu uświadomienie młodym ludziom jakie zagrożenia mogą ich spotkać w związku z nadmiarem wolnego czas podczas wakacji.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

 

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Pomoc drogowa
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Nadanie modnej linii
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)