Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2019

Mikołajkowe zmagania sportowe w Staszicu. Frekwencja dopisała!

fot. Michał Stachowski

fot. Michał Stachowski

Dnia 4 grudnia 2019 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Stanisława #Staszica w Nakle nad Notecią odbył się Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej chłopców o Puchar Dyrektora Staszica.

Zaproszenie przyjęło aż 7 szkół z terenu Powiatu Nakielskiego. Z Kcyni gościliśmy Zespół Szkół Technicznych oraz Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta. Do Nakła przyjechała również drużyna z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Przy piłkarskich zmaganiach nie zabrakło Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa oraz Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. Nakło reprezentowało 3 drużyny Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego oraz gospodarzy Zespół Szkół im. Stanisława Staszica, którzy byli jednocześnie organizatorami rozgrywek.

Po losowaniu i krótkiej odprawie oficjalnie przywitano wszystkie drużyny oraz opiekunów, którzy przygotowywali młodzież do sportowych zmagań. Utworzono dwie grupy po 4 zespoły. Rozegrano 12 meczów, które trwały raz 12 min z ewentualnymi jednominutowymi karami. Tuż po rywalizacjach grupowych rozegrano mecze o miejsca 7, 5 oraz o 3 i 1. Organizator przewidział wyróżnienia indywidualne dla najlepszego piłkarza turnieju oraz najlepszego bramkarza.

Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów w grupach i o miejsca:

Grupa A
I LO Nakło – LO Kcynia 1:0
ZSP Samostrzel – ZS Staszic Nakło 2:4
I LO Nakło – ZSP Samostrzel 4:0
LO Kcynia – ZS Staszic Nakło 1:0
I LO Nakło – ZS Staszic Nakło 0:1
LO Kcynia – ZSP Samostrzel 1:1

Grupa B
ZSŻŚ Nakło- ZST Kcynia 0:0
ZS Szubin – ZS Lubaszcz 2:0
ZSŻŚ Nakło – ZS Szubin 0:0
ZST Kcynia – ZS Lubaszcz 7:0
ZSŻŚ Nakło – ZS Lubaszcz 10:1
ZST Kcynia – ZS Szubin 1:0

Mecz o 7 miejsce: ZSP Samostrzel – ZS Lubaszcz 3:0

Mecz o 5 miejsce: LO Kcynia – ZS Szubin 1:1 (1:2)

Mecz o 3 miejsce: I LO Nakło – ZSŻŚ Nakło 0:3

Mecz o 1 miejsce: ZS Staszic Nakło – ZST Kcynia 1:0

Statuetkę i dyplom najlepszego bramkarza odebrał Oliwier Joda z ZST Kcyni, a dyplom za najlepszego piłkarza Rafał Malikowski z ZS Staszic Nakło.

Wszystkim zawodnikom dziękuję za sportową rywalizację, wysoki poziom gry i walkę do ostatnich minut. Pierwsze trzy drużyny otrzymały dyplomy i puchary, a pozostałe wróciły z pamiątkowym dyplomem za udział w turnieju. Podziękowania kierowane są do sędziów: Radosław Hyży, Krzysztof Gill, Piotr Dutkiewicz, uczniów 1bP, którzy sprawnie obsługiwali tablicę wyników wraz z Marcinem Kulińskim i nauczycieli wychowania fizycznego za pomoc w przygotowaniach.
Zwycięski zespół zagrał w składzie: O. Zwolinski, S. Rybarczyk, R. Malikowski, W. Walaczak, J. Knioła, M. Kubacki, K. Łuczak, J. Nowicki, M. Lemke, B. Świerczek, M. Westphal,

Organizatorem imprezy sportowej był Michał Stachowski.

materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)