Dziś mamy 17 października 2018, środa, imieniny obchodzą:
20 sierpnia 2017

Mieszkańcy nie mają głosu? "Jeśli sami tego nie zrobimy, to zrobi to za nas wojewoda"

Temat nazw ulic poruszył kontaktujący się z nami Internauta. Poniżej zamieszczamy #treść wiadomości.

Zdaję sobie sprawę, że obecnie najważniejszym tematem są skutki niedawnej nawałnicy i konieczność ich usunięcia oraz pomocy poszkodowanym. Jednak pragnę przypomnieć, że od ubiegłego roku obowiązuje ustawa dekomunizacyjna zobowiązująca samorządy do dokonania zmian nazw niektórych ulic. Problem ten dotyczy także samorządów z terenu naszego powiatu. Czasu do jego rozwiązania jest już bardzo mało, a zaznaczyć trzeba że jeśli sami tego nie zrobimy, to zrobi to za nas wojewoda nadając nazwy wg. własnego uznania. Tymczasem do chwili obecnej nie zaproponowano mieszkańcom żadnych konsultacji. Myślę że skoro jest taka "okazja", to mogliby oni wyrazić swoją opinię, przy jakiej ulicy chcieliby mieszkać. Tak więc "przyszłość" leży w naszych rękach..

Materiał: Internauta

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  ADAM TREPCZYŃSKI, w dniu 20-08-2017 19:16:59 napisał:

  Witam. Jestem Mieszkańcem ul. 22 lipca i jeżeli Rząd wymusił zmiany nazw ulic , to proponuję aby nazwy te były krotkę , ładne i apolityczne np. Dębowa Sosnowa , Lipowa, Świerkowa, Bukowa, Kasztanowa, Takie Jest Moje zdanie na ten Temat . Myślę że Radni Rady Miasta Mrocza , wezmą ten wpis pod uwagę. Pozdrawiam

  odpowiedz

  • -2 (4)

  Jasz, w dniu 20-08-2017 21:37:34 napisał:

  Jeśli mogę wyrazić swoje zdanie (mieszkam przy ul. 25- lecia, której nazwa taż ma ulec zmianie), to chciałbym aby obecną nazwę zamienić na np. "FAMILIJNA". Ta nazwa jest "apolityczna" i budzi wyłącznie pozytywne skojarzenia. Poza tym pasuje do klimatu i stosunków panujących miedzy mieszkańcami i co ważne - jest jak sądzę dość oryginalna.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  zorro, w dniu 22-08-2017 15:54:59 napisał:

  Proponuję, wrócić do nazw przedwojennych, na przykład ul. Dworcowa. Wróci nazwa, to i dworzec PKP może wróci :-)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Jasz, w dniu 22-08-2017 21:10:37 napisał:

  Tak czy inaczej obawiam się, że mroteckie władze albo zlekceważą albo przegapią sprawę i wszystko "załatwi" wojewoda, a wtedy nikt z nas (zainteresowanych) nie będzie zadowolony. Sądząc po projekcie porządku obrad najbliższej sesji mroteckiej R.M. tak właśnie się skończy ten "problem". A wracając do propozycji nowej nazwy dla ul. 25-lecia to proponuje: "Familijna", lub " Dworcowa", lub "Króla Jagiełły".

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Stół z blatem szklanym + krzesła
STOLIKI RTV
Bon upominkowy
Sprawdzanie geometrii kół
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
ŁÓŻKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)