Dziś mamy 29 kwietnia 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 marca 2013
II ALK

Łatwe zwycięstwo Bausanu

W niedzielę 10 marca nakielski zespół Bausan Aluminium zmierzył się w hali bydgoskiej Astorii z drużyną IV LO Emeryci i Renciści. Był to mecz 16. kolejki II Amatorskiej Ligi Koszykówki w Bydgoszczy.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu tych drużyn (96:39), tak i teraz Nakło nie dało najmniejszych szans rywalom.

Po wyrównanym początku I kwarty Bausan przegrywał 4:7. Nakielnanie uspokoili grę i zdobywając kolejnych 12 punktów wyszli na prowadzenie 16:7, a kwartę zakończyli wynikiem 18:9. W kolejnej części gry nic się nie zmieniło. IV LO było nieskuteczne, a dobra zbiórka na własnej tablicy umożliwiała nakielanom przeprowadzanie szybkich kontrataków. Po połowie spotkania było już 37:18.

Trzecia kwarta to popis gry kontrą Bausanu, który zdobył 19 punktów  i powiększył prowadzenie 56:20. Przed czwartą kwartą Nakło wygrywało 62:24. Ostatnią odsłonę Bausan zagrał jeszcze pewniej, a wynik 21:5 dał ostatecznie zwycięstwo 83:29.

Po 14. rozegranych spotkaniach Bausan zajmuje 1. miejsce w II lidze. Za tydzień Bausan zagra trudny mecz z zajmującym obecnie 4. miejsce KK Astoria (w pierwszej rundzie Nakło wygrało 67:54).

Bausan Aluminium Nakło - IV LO 83:29 (18:9, 19:9, 25:6, 21:5)

Bausan: Bolesław Sobieszczyk 19(1), Przemysław Masojć 19(1), Piotr Gajewski 14, Karol Kufel 10, Tomasz Rakowski 6, Bartosz Bajerski 6, Dawid Kapsa 5, Marcin Dudziński 4, Marcin Wolarz, Michał Nowak.