Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2019

Kultywowanie świątecznych tradycji. Akcja wywołała wiele radości

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie już po raz drugi bierze udział w # kampanii organizowanej przez Fundację: Dbam o Mój Z@sięg i realizuje projekt pt.:"IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ 2".

Celem Fundacji jest zwrócenie uwagi polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie, osobiste relacje z najbliższymi członkami rodziny, wspólne spędzanie wolnego czasu i nade wszystko kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych.

Wszystkie dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych i żłobkowych na zaprojektowanych przez Fundację kartkach świątecznych samodzielnie narysowały bożonarodzeniowe obrazki i napisały życzenia, a rodzice zadbali o znaczki pocztowe.

Nasza palcówka nawiązała współpracę z MGOPS i za zgodą Pani dyrektor Renaty Michalak kartki przekazaliśmy do tutejszego ośrodka pomocy społecznej, aby zaadresować i rozesłać je do osób samotnych, starszych z domów opieki.

Przedszkole w ten sposób pragnie uwrażliwić dzieci na istotną różnicę między słowem pisanym własnoręcznie, a wiadomością cyfrową-wygenerowaną z gotowych wzorów.

Pragnieniem przedszkolaków było sprawienie niespodzianki, wywołanie radości przez zaskoczenie osobom samotnym, nie mającym nikogo bliskiego.

Poniżej ogólnoplskie badanie Młodzi Cyfrowi: https://dbamomojzasieg.com/wp-content/uploads/2019/11/Ogolnopolskie-badanie-Mlodzi-Cyfrowi.pdf

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)