Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

Krasnoludki poznają zawód strażaka. Dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie zrobioną laurkę

fot.pow

fot.pow

W ubiegłym tygodniu zgodnie z realizowaną tematyką kompleksowa „Poznajemy zawód strażaka”# najmłodsza grupa „Krasnoludki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle wybrała się z paniami do Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią aby poznać zawód strażaka.

Podczas tej wizyty maluszki  poznały z opowieści strażaków tajniki ich pracy. Nie mniejsze wrażenie na dzieciakach robił widok sprzętu- ubrania, hełmy, wóz i sprzęt, służący do ratowania ludzi i gaszenia pożarów, czy zjazd strażaków po rurze. Przez chwilę przedszkolaki  mogły poczuć się jak strażacy trzymając wąż strażacki. Nie sposób przy tej okazji było nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić panów strażaków, bo jak mówili- ich praca to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia.

Dodatkową atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają do gaszenia pożarów. Odgłos syreny strażackiej trochę wszystkich przestraszył, a widok migających świateł wzbudził zachwyt dzieci.

Po skończonym pokazie dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie zrobioną laurkę. To była bardzo ciekawa wizyta i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z nich zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle wraz z opiekunami jeszcze raz składają podziękowania pracownikom Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, którzy umożliwili im poznanie zawodu strażaka z bliska oraz życzą im, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

materiał: mgr Agnieszka Bartosik, Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)