Dziś mamy 21 września 2019, sobota, imieniny obchodzą:

20 maja 2019

Krasnoludki poznają zawód strażaka. Dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie zrobioną laurkę

fot.pow

fot.pow

W ubiegłym tygodniu zgodnie z realizowaną tematyką kompleksowa „Poznajemy zawód strażaka”# najmłodsza grupa „Krasnoludki” z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle wybrała się z paniami do Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią aby poznać zawód strażaka.

Podczas tej wizyty maluszki  poznały z opowieści strażaków tajniki ich pracy. Nie mniejsze wrażenie na dzieciakach robił widok sprzętu- ubrania, hełmy, wóz i sprzęt, służący do ratowania ludzi i gaszenia pożarów, czy zjazd strażaków po rurze. Przez chwilę przedszkolaki  mogły poczuć się jak strażacy trzymając wąż strażacki. Nie sposób przy tej okazji było nie wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa i sytuacjach, w których należy zawiadomić panów strażaków, bo jak mówili- ich praca to nie tylko pożary, ale także wypadki samochodowe, ratowanie zwierząt i mienia.

Dodatkową atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają do gaszenia pożarów. Odgłos syreny strażackiej trochę wszystkich przestraszył, a widok migających świateł wzbudził zachwyt dzieci.

Po skończonym pokazie dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie zrobioną laurkę. To była bardzo ciekawa wizyta i z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z nich zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Katolickiego w Nakle wraz z opiekunami jeszcze raz składają podziękowania pracownikom Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią, którzy umożliwili im poznanie zawodu strażaka z bliska oraz życzą im, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

materiał: mgr Agnieszka Bartosik, Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)