Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Kontrola dwóch wywrotek. Kumulacja naruszeń

fot. GITD

fot. GITD

Za dużo ładunku, niewłaściwy tachograf oraz brak badania technicznego – to efekt # kontroli dwóch wywrotek zatrzymanych przez inspektorów ITD na drodze powiatowej koło Bydgoszczy.

W piątek 6 września inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Bydgoszczy wytypowali do kontroli dwie 4-osiowe wywrotki przewożące ładunki sypkie. Ponieważ ilość piasku wskazywała, że pojazdy mogą być przeładowane, zostały one zważone.

Podejrzenia inspektorów zostały całkowicie potwierdzone: zamiast dopuszczalnych 32 t pojazdy ważyły odpowiednio 39,7 t oraz 46,2 t, a naciski ich podwójnych osi napędowych zamiast 19 t, wyniosły 25,0 t oraz 29,3 t.

Ponadto jeden z pojazdów wyposażony był w tachograf analogowy – podczas gdy powinien być już wyposażony w cyfrowe urządzenie rejestrujące czas pracy kierowcy. Dodatkowo pojazd nie posiadał aktualnego okresowego badania technicznego dopuszczającego do ruchu drogowego.

Efektem tych kontroli były mandaty karne na kierujących, wszczęte postępowania administracyjne na przewoźników drogowych oraz rozładunki nadwyżek ładunków powodujących nienormatywność mas całkowitych i nacisków osi.

materiał: Główny Inspektorat Transportu Drogowego/red

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (4)

  kierowca, w dniu 21-09-2019 14:28:23 napisał:

  Typowe działania polskich przedsiębiorców,których samochody jeźdżą po Europie.Jak spowoduje wypadek,to obrońcy zawsze znajdują wytłumaczenie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Kierowcabombowca, w dniu 22-09-2019 08:09:38 napisał:

  Bo dużo polskich firm transportowych jeździ jeszcze na "UDO" Albo się udo albo się nie udo.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  it dalel, w dniu 22-09-2019 10:20:23 napisał:

  TYPOWE działania itd, w okolicy budowy s5 (akktualnie prowadzonym odcinku nr 4) Na samej budowie pojazdy nie do ruszenia jeżdżą bez plandek i się obsypuje, ale tylko pojazdy firm, które "mają" uczestniczyć w budowie - są nietykalni. Każda inna firma będzie tak długo męczona i nękana przez sł€żby aż sama zrezygnuje - przypadek sprzed kilkunastu dni. LEGALNA MAFIA.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Botox i kwas hialuronowy
Czytniki kodów kreskowych
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Meble kuchenne
Makijaż ślubny
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)