Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 września 2019

Konsultacje dla mieszkańców. Na czym będą polegały?

fot. archiwum

fot. archiwum

Mieszkańcy gminy Nakło będą mogli skonsultować wzór projektu statutu jednostek pomocniczych, czyli samorządów mieszkańców. Gmina decyzję o rozpoczęciu konsultacji uzasadnia tym, że statuty wymagają już aktualizacji.

Na czym będą polegały konsultacje? Mieszkańcy będą mogli wnieść na piśmie swoje uwagi i sugestie co do wzoru projektu statutu jednostki pomocniczej, na terenie której mieszkaniec samorządu mieszka. Konsultacje rozpoczną się 6 września, a zakończą się prawie po miesiącu, bo 8 października. Konsultacje będzie przeprowadzać komisja: Renata Wrzeszcz (przewodnicząca), Emilia Cybulska, Joanna Jaźwińska i Anna Nelka (członkowie).

Konsultacje będą przeprowadzane w formie elektronicznej i pisemnej. Projekt statutu wraz z formularzem do wypełnienia mieszkańcy będą mogli otrzymać u przewodniczących samorządów. Będzie dostępny także w Biuletynie Informacji Publicznej i na oficjalnej stronie internetowej gminy. Po zakończeniu konsultacji zostanie sporządzony protokół z jej wyników. Będzie informował o ilości wniesionych uwag i zawierał będzie ich wstępną weryfikację. Nieuwzględnione będą te uwagi, które nie będą się mieścić w zakresie konsultacji. Wyniki konsultacji zostaną wywieszone na tablicy ogłoszeń i udostępnione w BIP.

Merytorycznej weryfikacji uwag dokona burmistrz, który przygotuje ostateczną wersję statutu i przedstawi ją Radzie Miejskiej w Nakle. Ta zaś podejmie w tej sprawie stosowną uchwałę.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (2)

    nakielanin, w dniu 10-09-2019 18:22:45 napisał:

    Czy władze wiedza jak długo potrwają utrudnienia na ul. Nowej.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Odchudzanie
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Meble młodzieżowe systemowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)
0

Ile osób nosi twoje nazwisko? Sprawdź w kopalni danych

Zastanawialiście się kiedyś, ile osób w Polsce nosi Wasze nazwisko? A może chcecie wiedzieć, jakie nazwisko jest w Polsce najpopularniejsze? # Mamy odpowiedzi na te pytania. Z pomocą przychodzi nasz portal Dane.gov.pl.

(czytaj więcej)