Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

05 października 2015

Konkurs i pożegnanie lata

fot. Mariola Cichocka, Zdzisław Sell, Karolina Baczyńska

fot. Mariola Cichocka, Zdzisław Sell, Karolina Baczyńska

2 października 2015 r. odbyła się impreza plenerowa z okazji pożegnania lata.

Uczniowie klas 1-3 Zespołu Szkół w Paterku wraz z rodzicami i wychowawcami w słonecznej aurze rozstali się z latem. Uroczystość połączona była z II Edycją Powiatowego Konkursu Wiedzy o Łowiectwie i Ochronie Przyrody pod nazwą „Równowaga w przyrodzie".

W konkursie wzięły udział szkoły podstawowe i gimnazjalne powiatu nakielskiego. Konkurs zorganizowano przy współudziale Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy reprezentowanej przez Komisję do Spraw Współpracy z Młodzieżą Szkolną, Stowarzyszenia Ekologicznego Ziemi Nakielskiej OIKOS oraz Koła Łowieckiego 113 „Noteć” w Nakle nad Notecią. Patronat objął Starosta Powiatu Nakielskiego Tomasz Miłowski.

Celem konkursu zgodnie z założeniami programu edukacji ekologiczno-łowieckiej „Myśliwi – Dzieciom, Dzieci – Zwierzętom”, było uświadomienie dzieciom i młodzieży roli ochrony przyrody, ze szczególnym naciskiem na zagadnienia związane z tematyką łowiecką, zaktywizowanie środowisk szkolnych, myśliwych i leśników do wspólnych działań.

Wśród zaproszonych gości byli: Starosta Powiatu Nakielskiego Pan Tomasz Miłowski, radni Pani Aleksandra Konieczna i Pan Mariusz Malikowski – sołtys Paterka, gospodarze uroczystości Pani Dyrektor Longina Kania oraz Z-ca Dyrektora Pani Alina Sławkowska, przedstawiciele Okręgowej Rady Łowieckiej w Bydgoszczy do Spraw Współpracy z Młodzieżą Szkolną Pan Wojciech Nowak i Pan Mieczysław Komorski, Prezes Stowarzyszenia Ekologicznego Ziemi Nakielskiej OIKOS Pan Jarosław Ciepłuch, Prezes Koła Łowieckiego 113 „Noteć” Pan Jan Łukiewski oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Szubin.

Do II edycji Konkursu Wiedzy o Łowiectwie i Ochronie Przyrody przystąpiło 18 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu nakielskiego. Konkurs poprowadził Pan Mieczysław Komorski - koordynator na powiat nakielski Komisji Współpracy z Młodzieżą Szkolną przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Bydgoszczy. Uczestnicy zmagali się z zagadnieniami z zakresu gwary łowieckiej, biologii wybranych gatunków zwierzyny łownej, warstw lasu i ochrony środowiska.

W jury konkursu zasiedli: Przedstawiciel Nadleśnictwa Szubin Pan Dariusz Olszewski, Prezes Stowarzyszenia Ekologicznego Ziemi Nakielskiej OIKOS Pan Jarosław Ciepłuch oraz nauczycielka Pani Renata Toczko.

Finalistami konkursu w kategorii szkół podstawowych zostali:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 w Nakle nad Notecią - Hubert Olszewski i Jakub Nowak
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Mycielewie - Sandra Stupek i Piotr Kaleta
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Paterku - Laura Nowak i Andrzej Lemantowicz

Finalistami konkursu w kategorii szkół gimnazjalnych zostali:
I miejsce: Gimnazjum w Paterku - Marika Jarecka i Oliwia Kania
II miejsce : Gimnazjum nr 4 w Nakle nad Notecią - Aleksandra Ćwikła i Daniel Komorski
III miejsce: Gimnazjum w Samostrzelu - Julia Kozłowska i Emilia Tomyślak

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez: Starostę Powiatu Nakielskiego Pana Tomasza Miłowskiego, Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS, Koło Łowieckie „Noteć 113” w Nakle nad Notecią oraz Okręgową Radę Łowiecką w Bydgoszczy.

W czasie, gdy uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami konkursowymi, uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej rozpoczęli wspólną zabawę, która polegała na układaniu kolorowych bukietów, malowaniu kamieni wraz z wychowawcami. Natomiast sprawnością fizyczną wykazali się rodzice, którzy brali udział w konkurencjach sportowych ze swoimi dziećmi. Dużym powodzeniem cieszyły się taniec integracyjny i zabawa ruchowo - muzyczna dzieci i rodziców przygotowana przez panią Martę Trudzińską.

W czasie przerw można było obejrzeć pokaz filetowania karpia demonstrowany przez pana Jana Bagrowskiego, zjeść ciasto lub ziemniaka z twarogiem, skosztować zdrowych owoców i napić się naturalnego soku z jabłek. Na koniec, ponieważ bardzo trudno było wyłonić zwycięzców, wszystkie klasy młodsze otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze, które wręczyła pani Dyrektor Longina Kania.

Za pomoc w zorganizowaniu imprezy szczególne podziękowania organizatorzy pragną złożyć Państwu Irenie i Janowi Bagrowskim, Pani Marioli Grabowskiej, Annie Lemantowicz oraz rodzicom, uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Paterku. Zapraszamy za rok.

Przygotowanie i prowadzenie imprezy: Panie Mariola Cichocka, Anna Karolczak, uczniowie kółka ekologiczno-łowieckiego, klasy 3aS i Samorządu Szkolnego. Rozgrywki sportowe przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Pani Anita Kowalczuk, Pan Władysław Markowski, Pan Przemysław Jankowski.

materiał: Mariola Cichocka i Anna Karolczak

Oceń artykuł: 32 28

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
189PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zamiana jednej niewoli na inną. "Zwycięstwo bez wolności"

Europa świętuje rocznicę kapitulacji III Rzeszy 8 maja. W Polsce jest to #Narodowy Dzień Zwycięstwa. Jednocześnie, co roku, jest to czas rosyjskiej kłamliwej propagandy historycznej.

(czytaj więcej)