Dziś mamy 2 sierpnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2021

Kolejne beczki z chemią w lesie. Doszło do skażenia gleby!

Fot. archiwum/WIOŚ Bydgoszcz

Fot. archiwum/WIOŚ Bydgoszcz

Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Szubin# – Marek Malak wydał komunikat w związku ze znalezieniem kolejnych beczek z nieznaną substancją w lesie przy trasie Szubin – Łabiszyn. Poniżej treść komunikatu.

"Wczoraj po raz kolejny wyrzucono do lasu beczki z nieznaną substancją chemiczną. Tym razem jest ich 12 o pojemności 200 litrów każda. Wyrzucono je przy drodze relacji Szubin – Łabiszyn na terenie Leśnictwa Drogosław. Doszło również do skażenia gleby.

Powiadomiono Policję w Żninie i straż pożarną. Oględzin dokonali technicy kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Żninie. Na miejsce przybyli również przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Łabiszynie oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Bydgoszczy. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Żninie. 

Każdy kto może pomóc w ujawnieniu sprawców prosimy o kontakt ze Straż Leśną Nadleśnictwa Szubin, tel. 530 053 133.

Za pomoc w ujęciu sprawcy Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu wyznaczył nagrodę w wysokości 30 000zł.

Marek Malak - Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa Szubin"

Oceń artykuł: 3 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (2)

  Włościanka, w dniu 16-06-2021 13:07:16 napisał:

  Gapowicz płaci; cenę biletu x 40! Zastosować konstytucyjnie ten sam przelicznik dla wszystkich winowajców i nikt się nie odważy śmiecić! Kraść! Tymczasem ćwoki rządzące gnębia biedaka za brak 3 zł. A trzęsą dup.. ze strach przed bogaczami. Lepiej szukać za parę groszy donosicieli...

  odpowiedz

  • 1 (5)

  złodziejske prywaciorze , w dniu 16-06-2021 13:15:16 napisał:

  to napewno jakis zlodziej prywaciarz wyrzucil to najwieksze łajzy

  odpowiedz

  • 0 (0)

  mieszkanka, w dniu 17-06-2021 06:43:48 napisał:

  Chyba pora zastanowić się nad prewencją. Gdzie straż leśna?

  odpowiedz

  • 1 (3)

  OstatniSprawiedliwy, w dniu 17-06-2021 08:12:12 napisał:

  Czy można obejrzeć te beczki i pomóc zabezpieczyć ślady? Czy można nabić na pal właściciela firmy która niszczy nam środowisko?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Koloryzacja - nowoczesne techniki
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Test amortyzatorów
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Ślubne zbiórki charytatywne coraz popularniejsze wśród Polaków

Dzień zawarcia związku małżeńskiego to jeden z# najpiękniejszych momentów w życiu. Można go uczynić jeszcze bardziej wyjątkowym przez zorganizowanie zbiórki na wybrany cel charytatywny. Coraz częściej zdarza się, że Para Młoda zamiast kwiatów lub innego upominku w postaci maskotek czy wina, prosi swoich gości o wsparcie wybranej przez siebie fundacji.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjny wyjazd na kolonie i obozy. O czym należy pamiętać?

Sezon wakacyjny trwa i wielu rodziców w# ramach wyjazdów wakacyjnych wysyła dzieci na zorganizowane wyjazdy – kolonie i obozy. O czym powinien pamiętać organizator wypoczynku, aby spełnić wymagania i regulacje? Jakie kwestie powinien zabezpieczyć i na co powinien zwrócić uwagę, by zapewnić bezpieczeństwo uczestników?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi. Nie bądźmy obojętni!

30 lipca obchodzony jest Światowy Dzień# Przeciwko Handlowi Ludźmi. Szczególnie w tym dniu organy ścigania i organizacje rządowe oraz samorządowe podejmują działania mające na celu uświadamianie społeczeństwu na czym polega to przestępstwo i w jaki sposób się przed nim ustrzec.

(czytaj więcej)
0

Trudna sytuacja gospodarstw. Jest nadzieja dla rolników z kłopotami

Na ostatnim posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócono uwagę na# trudną sytuację gospodarstw rolnych zajmujących się hodowlą trzody chlewnej. Wynika to z nowych ograniczeń, braku skutecznej walki z ASF i utrzymujących się niskich cen żywca. Eksperci twierdzą, że istnieje rozwiązanie, które może pomóc w takiej sytuacji polskim rolnikom.

(czytaj więcej)