Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2020

Kanapa na chodniku, pralka w rowie. Strażnicy miejscy interweniowali

fot. Straż Miejska w Nakle

fot. Straż Miejska w Nakle

Pomimo wielu apeli oraz ostrzeżeń o przestrzeganie zasad ochrony naszego środowiska #Straż Miejska w Nakle nad Notecią w dalszym ciągu podejmuje dużą ilość interwencji wobec osób, które je łamią.

Pierwsza z interwencji miała miejsce 29-07-2020 roku i dotyczyła potwierdzonego zgłoszenia o składowaniu przez mieszkańca dużej ilości odpadów wielkogabarytowych, które zalegając utrudniają wjazd, jak i wyjazd z posesji. Kolejne trzy interwencje zostały podjęte 30-07-2020 roku. W godzinach porannych podczas patrolu funkcjonariusze Straży Miejskiej zauważyli wyrzuconą na chodniku kanapę. Dzięki Miejskiemu Monitoringowi Wizyjnemu udało się ustalić sprawców tego procederu. Następną interwencję strażnicy miejscy podjęli wobec dwóch mężczyzn, którzy wyrzucili na ich oczach starą pralkę do rowu. Ostatnia z interwencji w tym właśnie dniu dotyczyła potwierdzonego zgłoszenia o spalaniu odpadów w piecu domowym. Wszyscy sprawcy wyżej opisach wykroczeń zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi na łączną kwotę 1 550 złotych.

Na podkreślenie i pochwałę zasługuje fakt, iż większość podejmowanych przez Straż Miejską interwencji jest zgłaszana przez czujnych mieszkańców naszej gminy, co oznacza, że nie jest im obojętne wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne oraz estetyczny wygląd naszego miasta.

Materiał: A. Warmke Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)