Dziś mamy 20 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

08 listopada 2019

Jak prawidłowo prowadzić resuscytację? Warsztaty z pierwszej pomocy

fot. Ewa Hałas

fot. Ewa Hałas

W czwartek, 7 listopada w Szkole Podstawowej w Kcyni odbyły się wyjątkowe # warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla najmłodszych uczniów.

Dzieci uczyły się jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację, jak użyć defibrylator, jak bandażować rany, jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej, jak zachować się w przypadku zadławienia przedmiotem.

Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Wszyscy spisali się wspaniale i otrzymali dyplomy potwierdzające udział w szkoleniu.

Dziękujemy dyrekcji SP Kcynia za umożliwienie realizacji przedsięwzięcia. Serdeczne podziękowania dla ratowników medycznych p. Agaty i p. Adriana Zadoreckiego.

Warsztatami planujemy objąć docelowo wszystkich uczniów klas I-III z zainteresowanych szkół podstawowych.

Warsztaty realizowane w ramach promocji zdrowia gminy Kcynia na 2019 r.

materiał: Ewa Hałas/red

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)