Dziś mamy 22 stycznia 2020, środa, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Jak być bezpiecznym na drodze? Ćwiczenia praktyczne w szkole

fot. mł. asp. Zofia Wrzeszcz

fot. mł. asp. Zofia Wrzeszcz

W minionym tygodniu dzielnicowy z mroteckiego komisariatu oraz policjanci z # nakielskiej komendy odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Mroczy. Mundurowi opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Poznane przepisy uczniowie ćwiczyli w praktyce.

W Szkole Podstawowej w Mroczy zostało zorganizowane spotkanie z policjantami. Profilaktyką objęci zostali uczniowie z klas 0 – III. Zajęcia prowadzili mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch, zajmujący się problematyką nieletnich oraz mł. asp. Krystian Napierała, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy.

Mundurowi opowiedzieli, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak właściwie korzystać z przejść dla pieszych. Przestrzegali też przed niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać dzieci, które nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie spotkania policjanci tłumaczyli uczniom, jak ważne jest noszenie tzw.: „odblasków”, informując jednocześnie, jaką rolę pełnią te świecące elementy. Dzieci miały okazję ćwiczyć przechodzenie przez jezdnię w przygotowanym dla nich miasteczku ruchu drogowego.

Uczniowie angażowali się we wszystkie zabawy i ćwiczenia przygotowane przez policjantów. Podczas rozmowy dotyczącej numeru 112 dzieci wykazały się sporą wiedzą w tym zakresie. Chętnie pochwaliły się znajomością numeru alarmowego i jego zastosowaniem.

Mundurowi przypominali też o tym, aby dzieci były ostrożne podczas zawierania nowych znajomości, szczególnie jeśli o bliższe relacje zabiega obca osoba dorosła.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od funkcjonariuszy odblaski oraz kolorowanki profilaktyczne ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    czytelnik, w dniu 06-11-2019 11:14:07 napisał:

    Wspaniała lekcja społecznego wychowania naszych dzieci.Polecam takie zajęcia nauczycielom przedszkoli w białostockim,których działania przypominają wychowanie przez islamistów.Kto w XXI wieku, w cywilizowanym kraju daje przyzwolenie na pseudo obronne wychowanie dzieci w przedszkolu?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Koloryzacja - nowoczesne techniki
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Szafy przesuwne
Lipoliza injekcyjna
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Meble łazienkowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)