Dziś mamy 25 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

Interwencje Straży Miejskiej. W tym roku uratowano 33 psy

fot. archiwum

fot. archiwum

W związku z §1 pkt 3 Regulaminu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania # bezdomności zwierząt stanowiącego załącznik do Uchwały NR V/85/2019 Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią do zadań Straży Miejskiej należy między innymi odławianie bezdomnych zwierząt.

Realizując to zadanie Straż Miejska w Nakle nad Notecią w okresie od 01-01-2019 roku do dnia 18-07-2019 roku podjęła 96 takich interwencji zgłoszonych przez mieszkańców Nakła oraz okolicznych wsi.

Dzięki zgłoszeniom czujnych mieszkańców gminy pieskom, które poruszały się po ulicach bez nadzoru nic się nie stało, pomimo tego, że stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. 33 psy trafiły do Punktu Zatrzymań Zwierząt znajdującego się na ul. Półwiejskiej w Nakle.

Współpraca z mieszkańcami oraz lokalnymi mediami przyczyniła się do tego, że 18 z nich trafiło z powrotem do prawowitych właścicieli, a 2 znalazły nowych dom.

materiał: Agnieszka Warmke/Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)