Dziś mamy 19 stycznia 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

Interwencje Straży Miejskiej. W tym roku uratowano 33 psy

fot. archiwum

fot. archiwum

W związku z §1 pkt 3 Regulaminu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania # bezdomności zwierząt stanowiącego załącznik do Uchwały NR V/85/2019 Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią do zadań Straży Miejskiej należy między innymi odławianie bezdomnych zwierząt.

Realizując to zadanie Straż Miejska w Nakle nad Notecią w okresie od 01-01-2019 roku do dnia 18-07-2019 roku podjęła 96 takich interwencji zgłoszonych przez mieszkańców Nakła oraz okolicznych wsi.

Dzięki zgłoszeniom czujnych mieszkańców gminy pieskom, które poruszały się po ulicach bez nadzoru nic się nie stało, pomimo tego, że stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. 33 psy trafiły do Punktu Zatrzymań Zwierząt znajdującego się na ul. Półwiejskiej w Nakle.

Współpraca z mieszkańcami oraz lokalnymi mediami przyczyniła się do tego, że 18 z nich trafiło z powrotem do prawowitych właścicieli, a 2 znalazły nowych dom.

materiał: Agnieszka Warmke/Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)