Dziś mamy 7 czerwca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Godzinne zebranie w Wielu. Omówiono sporo tematów

fot. MM

fot. MM

Tegoroczny cykl zebrań wiejskich w gminie Mrocza powoli # dobiega końca. W ostatni piątek w świetlicy wiejskiej zgromadzili się mieszkańcy Wiela, którzy oprócz podziału funduszu sołeckiego, dyskutowali na rozmaite tematy dotyczące ich miejscowości z przedstawicielami urzędu gminy Mrocza na czele z burmistrzem Leszkiem Klesińskim.

Z uwagi na zbyt małą frekwencję na zebraniu, podział funduszu sołeckiego rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem.

W międzyczasie mieszkańcy przystąpili do zadawania pytań specjalnie zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się m.in. burmistrz Leszek Klesiński, kierownik referatu inwestycji i gospodarki przestrzennej Krzysztof Wiese oraz przewodniczący rady miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński.

Omawianych tego dnia tematów było dość sporo. Jeden z mieszkańców dopytywał się o szczegóły dotyczące programu „Czyste Powietrze” oraz o kontynuację budowy jednej z lokalnych dróg w sołectwie. Całkiem niedawno rozpoczął się okres grzewczy, to i nie zabrakło dyskusji na temat palenia w piecach rzeczami do tego nieprzeznaczonymi i wyciągania wobec osób dopuszczających się takowego czynu odpowiednich konsekwencji.

Stałym punktem dyskusji w sołectwie Wiele jest ferma w Konstantowie, a do tego doszedł wątek budowy biogazowni w samym Wielu, jednakże jak poinformował burmistrz – do jej budowy ostatecznie nie dojdzie.

Mieszkańcy pytali także o przyszłość fontanny na mroteckim rynku, która podczas imprezy z okazji urodzin Mroczy uległa zniszczeniu, jak i również o możliwość wykonania klimatyzacji w hali widowiskowo-sportowej. Dyskusja była żywa, a goście rzeczowo odpowiadali na zadawane im pytania.

Po upływie 30 minut, można było przystąpić do oficjalnego rozpoczęcia zebrania wiejskiego, którego dokonał sołtys Marek Wenerski. Po przeczytaniu sprawozdania ze swojej działalności, sołtys odczytał i omówił każdy z punktów dotyczących podziału funduszu sołeckiego, który w tym roku dla sołectwa Wiele wyniósł dokładnie 34 tys. 065 zł.

Najwięcej emocji wzbudziła propozycja rozpoczęcia budowy boiska wielofunkcyjnego na terenie sołectwa, jednakże podobnie jak pozostałe punkty przedstawione przez sołtysa, ostatecznie została ona przegłosowana zdecydowaną większością głosów przez mieszkańców.

Tym samym wcześniej wspomniana kwota została rozdysponowana na następujące cele: zakup tablicy informacyjnej w Konstantowie – 500 zł; zakup farby na odnowienie ogrodzenia wokół boiska sportowego w Wielu – 500 zł; Organizacja dnia dziecka/integracja – 1 tys. 565 zł; zakup/montaż boazerii w świetlicy wiejskiej – 1 tys. zł; dofinansowanie Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu – 2 tys. 500 zł; rozpoczęcie budowy boiska wielofunkcyjnego w Wielu – 28 tys. zł.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  mkmk, w dniu 21-09-2019 19:25:26 napisał:

  Oczywiście dla Konstantowa jako miejscowości, nie jest zrobione nic. Dzieci zeby miały jakąkolwiek rozrywkę/ atrakcje, to muszą wybrać się do Wiela. Dużo planów było i na gadaniu skończyło się. i tak caly czas. Wystarczy mieć znajomości.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Ja, w dniu 21-09-2019 21:50:39 napisał:

  Jako przedstawiciel gminy pan Wiese powinien nauczyc sie odpowiadac dzien dobry. Bo dla mnie ktos kto nie odpowie na powitanie to totalny burak.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Wiola, w dniu 21-09-2019 22:46:02 napisał:

  Boisko wielofunkcyjne tylko dla Wiela a w Konstantowie też są dzieci

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Czytający Komentarze, w dniu 21-09-2019 23:16:16 napisał:

  Byli przedstawiciele Konstantowa. Mogli udzielać się co do wniosków na co zostaną przeznaczone pieniądze i jakoś nikt się nie odezwał to dlaczego teraz w komentarzach potrafią wypisywać że coś jest nie tak. Chcecie przydziału pieniędzy dla konstantowa przyjdzie w 40-50 osób i macie przegłosowane na co zostanie wydany fundusz. A według mnie co co tu się wypowiadają to z góry zakładają że nie ma po co przyjść na zebranie

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Ciemnogród, w dniu 21-09-2019 23:45:07 napisał:

  Hm ja nie uczestniczę w zebraniach ze względu na osobę Pana sołtysa jestem oburzona nie robi nic będę widać to na sesji rady gminy siedzi niczym posąg bleeeeee ps w wyborach uczestniczyłam i nie glosowalam na tego Pana sołectwo Wiele obudź się

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kwasy...
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Przewóz krajowy
Nowoczesny styl
Siłownia
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Sprawdzanie świateł
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)