Dziś mamy 20 października 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

21 września 2019

Godzinne zebranie w Wielu. Omówiono sporo tematów

fot. MM

fot. MM

Tegoroczny cykl zebrań wiejskich w gminie Mrocza powoli # dobiega końca. W ostatni piątek w świetlicy wiejskiej zgromadzili się mieszkańcy Wiela, którzy oprócz podziału funduszu sołeckiego, dyskutowali na rozmaite tematy dotyczące ich miejscowości z przedstawicielami urzędu gminy Mrocza na czele z burmistrzem Leszkiem Klesińskim.

Z uwagi na zbyt małą frekwencję na zebraniu, podział funduszu sołeckiego rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem.

W międzyczasie mieszkańcy przystąpili do zadawania pytań specjalnie zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się m.in. burmistrz Leszek Klesiński, kierownik referatu inwestycji i gospodarki przestrzennej Krzysztof Wiese oraz przewodniczący rady miejskiej w Mroczy Jarosław Odrobiński.

Omawianych tego dnia tematów było dość sporo. Jeden z mieszkańców dopytywał się o szczegóły dotyczące programu „Czyste Powietrze” oraz o kontynuację budowy jednej z lokalnych dróg w sołectwie. Całkiem niedawno rozpoczął się okres grzewczy, to i nie zabrakło dyskusji na temat palenia w piecach rzeczami do tego nieprzeznaczonymi i wyciągania wobec osób dopuszczających się takowego czynu odpowiednich konsekwencji.

Stałym punktem dyskusji w sołectwie Wiele jest ferma w Konstantowie, a do tego doszedł wątek budowy biogazowni w samym Wielu, jednakże jak poinformował burmistrz – do jej budowy ostatecznie nie dojdzie.

Mieszkańcy pytali także o przyszłość fontanny na mroteckim rynku, która podczas imprezy z okazji urodzin Mroczy uległa zniszczeniu, jak i również o możliwość wykonania klimatyzacji w hali widowiskowo-sportowej. Dyskusja była żywa, a goście rzeczowo odpowiadali na zadawane im pytania.

Po upływie 30 minut, można było przystąpić do oficjalnego rozpoczęcia zebrania wiejskiego, którego dokonał sołtys Marek Wenerski. Po przeczytaniu sprawozdania ze swojej działalności, sołtys odczytał i omówił każdy z punktów dotyczących podziału funduszu sołeckiego, który w tym roku dla sołectwa Wiele wyniósł dokładnie 34 tys. 065 zł.

Najwięcej emocji wzbudziła propozycja rozpoczęcia budowy boiska wielofunkcyjnego na terenie sołectwa, jednakże podobnie jak pozostałe punkty przedstawione przez sołtysa, ostatecznie została ona przegłosowana zdecydowaną większością głosów przez mieszkańców.

Tym samym wcześniej wspomniana kwota została rozdysponowana na następujące cele: zakup tablicy informacyjnej w Konstantowie – 500 zł; zakup farby na odnowienie ogrodzenia wokół boiska sportowego w Wielu – 500 zł; Organizacja dnia dziecka/integracja – 1 tys. 565 zł; zakup/montaż boazerii w świetlicy wiejskiej – 1 tys. zł; dofinansowanie Koła Gospodyń Wiejskich w Wielu – 2 tys. 500 zł; rozpoczęcie budowy boiska wielofunkcyjnego w Wielu – 28 tys. zł.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (3)

  mkmk, w dniu 21-09-2019 19:25:26 napisał:

  Oczywiście dla Konstantowa jako miejscowości, nie jest zrobione nic. Dzieci zeby miały jakąkolwiek rozrywkę/ atrakcje, to muszą wybrać się do Wiela. Dużo planów było i na gadaniu skończyło się. i tak caly czas. Wystarczy mieć znajomości.

  odpowiedz

  • 7 (7)

  Ja, w dniu 21-09-2019 21:50:39 napisał:

  Jako przedstawiciel gminy pan Wiese powinien nauczyc sie odpowiadac dzien dobry. Bo dla mnie ktos kto nie odpowie na powitanie to totalny burak.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  Wiola, w dniu 21-09-2019 22:46:02 napisał:

  Boisko wielofunkcyjne tylko dla Wiela a w Konstantowie też są dzieci

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Czytający Komentarze, w dniu 21-09-2019 23:16:16 napisał:

  Byli przedstawiciele Konstantowa. Mogli udzielać się co do wniosków na co zostaną przeznaczone pieniądze i jakoś nikt się nie odezwał to dlaczego teraz w komentarzach potrafią wypisywać że coś jest nie tak. Chcecie przydziału pieniędzy dla konstantowa przyjdzie w 40-50 osób i macie przegłosowane na co zostanie wydany fundusz. A według mnie co co tu się wypowiadają to z góry zakładają że nie ma po co przyjść na zebranie

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Ciemnogród, w dniu 21-09-2019 23:45:07 napisał:

  Hm ja nie uczestniczę w zebraniach ze względu na osobę Pana sołtysa jestem oburzona nie robi nic będę widać to na sesji rady gminy siedzi niczym posąg bleeeeee ps w wyborach uczestniczyłam i nie glosowalam na tego Pana sołectwo Wiele obudź się

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Sprawdzanie zawieszenia pojazdu
Sprawdzanie geometrii kół
Meblościanka z oferty firmy FADOME
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)