Dziś mamy 13 sierpnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

31 lipca 2020

Godne i długie pożycie małżeńskie. Parom wręczono medale

fot. UMiG Mrocza

fot. UMiG Mrocza

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale ,, ZŁOTE GODY” to rocznica #niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.

To właśnie ta piękna okazja była powodem spotkań w dniach 29 i 30 lipca 2020 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy, podczas których wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mieszkańcom gminy Mrocza.

Uroczystość poprowadziła Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego - Danuta Śledzik. Aktu dekoracji dokonał Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Mrocza - Waldemar Chudzik. Pod adresem dostojnych Jubilatów skierował słowa uznania i podziękowania za godne i długi pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodych pokoleń. Oprócz medali zostały także wręczone pamiątkowe listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki.

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali:

- Teresa i Mieczysław Ksobiakowie z Mroczy (wychowali 1 syna i 2 córki, doczekali się 2 wnuków i 1 wnuczki),

- Aniela i Zygmunt Pełka z Wyrzy (wychowali 2 synów i 1 córkę , doczekali się 3 wnuków i 2 prawnuczek)

- Lucyna i Jerzy Kulscy z Mroczy (wychowali 1 syna i 3 córki, doczekali się 4 wnuków i 2 wnuczek ),

- Marianna i Stanisław Madzińscy z Białowieży (wychowali 3 synów i 3 córki, doczekali się 10 wnuków i 11 wnuczek oraz 1 prawnuka i 1 prawnuczki).

- Barbara i Zygmunt Stasiakowie z Mroczy (wychowali 2 córki, doczekali się 2 wnuków i 1 wnuczki),

- Kazimiera i Jan Śligowscy z Konstantowa (wychowali 3 synów i 5 córek, doczekali się 8 wnuków, 7 wnuczek, 8 prawnuków i 2 prawnuczki),

- Barbara i Edmund Łuczykowie z Wiela (wychowali 2 synów i 1 córkę, doczekali się 2 wnuków i 4 wnuczek oraz 3 prawnuków i 2 prawnuczek),

- Róża i Jan Wawrzynkowscy z Mroczy (wychowali 3 córki, doczekali się 2 wnuków i 2 wnuczek),

- Irena i Kazimierz Wintrowicz z Mroczy (wychowali 2 synów, doczekali się 2 wnuczek i 2 prawnuków).

Jubilatów swoją obecnością zaszczycili członkowie ich rodzin oraz delegacja z Klubu Seniora w Mroczy.

Życzymy Szanownym Jubilatom trwania w tej pięknej miłości i wyrażamy głęboki szacunek za pokonanie trudów, jakie życie przynosi każdej rodzinie.

materiał: Danuta Śledzik

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)