Dziś mamy 8 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

02 marca 2015

Ferie i po feriach

fot. Szubiński Dom Kultury

fot. Szubiński Dom Kultury

Pierwszy dzień zimowego wypoczynku w Szubińskim Domu Kultury rozpoczęto od przedstawienia teatralnego pt. "Kopciuszek" - spektakl przedstawiony przez teatr Art-Re z Krakowa.

17 lutego zorganizowaliśmy przebierany bal karnawałowy dla dzieci. Zabawy taneczne, konkurencje, mnóstwo dobrego humoru i kolorowych przebrań zagościło w naszej placówce. Dodatkową atrakcją podczas balu był występ iluzjonisty, który umiejętnie zaprezentował sztuczki i triki, robiące wrażenie nie tylko na najmłodszych.

Niezapomniane wrażenia podczas wyjazdów zimowych zapewnione przez SDK, czyli wyjazd na lodowisko do Myślęcinka, a dzień później na Termy Maltańskie do Poznania. Szaleństwo na łyżwach porwało każdego uczestnika naszej wycieczki i nawet początkujący łyżwiarze nie mieli problemu z poruszaniem się po lodzie.

Po zimowej zabawie na świeżym powietrzu, przyszedł czas na odrobinę letnich temperatur, które zapewnił nam wyjazd do aquaparku w Poznaniu. Wysokie temperatury i ciepła woda, idealne warunki by zatęsknić za letnią pogodą. Piątek kończący pierwszy tydzień ferii z SDK upłynął rycersko.

Dzieci miały możliwość wysłuchania ciekawostek na temat życia rycerza, a bardziej zagłębieni w temat goście mogli wykazać się swoją wiedzą. Tworzenie własnego herbu, przymierzanie stroju rycerskiego, czy dokładne obejrzenie tarczy, to możliwości z których mogli skorzystać feriowicze. Tak zakończyliśmy pierwszy tydzień ferii.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy muzycznie, koncertem Macieja Krystkowiaka. Młody wirtuoz gitary zaprezentował swoje umiejętności na naszej scenie, a po koncercie podpisywał płyty i rozdawał autografy. 

Podczas zajęć plastycznych 24 lutego, sala wypełniła się po brzegi, co nas niezmiernie ucieszyło. Wykonywaliśmy ozdoby z papieru: podkładkę pod kubek i biżuterię. 

Kierując się pogodą podczas tegorocznych wakacji zimowych, śmiało możemy powiedzieć ferie wczesnowiosenne. Kolejny raz nasi mali bohaterowie tych dwóch tygodni nie zawiedli, a sala wypełniła się uśmiechniętymi buziami.

Na początku krótkie sprawdzenie umiejętności plastycznych, a później zabawy zwinnościowe (tak by kiełbaska z ogniska smakowała jeszcze bardziej), na zakończenie długo wyczekiwane ognisko z kiełbaskami i jabłkami. Tak bawiliśmy się 25 lutego.

Ostatnie dwa dni ferii, to zajęcia rękodzieła podczas, których każdy mógł wykonać kwiaty z papieru i zabrać jej do domu. W piątek 27 lutego odbyły się warsztaty tańca hip hop, prowadzone przez instruktorkę bydgoskiej szkoły tańca „Bohema”, tanecznym krokiem zakończyliśmy tegoroczne ferie zimowe w Szubińskim Domu Kultury.

Materiał: Szubiński Dom Kultury

Oceń artykuł: 47 34

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
89PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Pamiątka A4
20,00 zł PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Miej oko na kleszcze. Przestrzegaj podstawowych zasad

Choroby odkleszczowe to jedno z największych naturalnych zagrożeń#, które występuje w naszym klimacie.

(czytaj więcej)
0

Dziedzictwo cysterskie w Łeknie. Wyjątkowe w skali europejskiej

Międzynarodowy projekt „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę” otrzymał# tytuł Znaku Dziedzictwa Europejskiego (European Heritage Label). Wśród 18 ośrodków cysterskich, które biorą udział w projekcie, jest krajobraz klasztoru łekneńsko-wągrowieckiego. Gmina i Miasto Wągrowiec, otrzymując Znak Dziedzictwa Europejskiego, dołączyły do grona 66 miejsc w Europie uhonorowanych Znakiem Dziedzictwa Europejskiego.

(czytaj więcej)
0

Miejsca otoczone czcią. Umieszczono pamiątkową talblicę

13 lat temu dzięki projektowi dofinansowanemu z# Powiatu Nakielskiego i zaangażowaniu mieszkańców Brzózek udało się przeprowadzić rewitalizację starego cmentarza ewangelickiego znajdującego się w naszej miejscowości.

(czytaj więcej)
0

Zagrożenie dla owadów zapylających. Większa liczba działań kontrolnych

Pszczoła miodna oraz inne owady zapylające są niezwykle ważną #częścią ekosystemu oraz jednym z ważniejszych czynników plonotwórczych w produkcji roślinnej.

(czytaj więcej)