Dziś mamy 21 maja 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2018

Eliminacje Olimpiady Solidarności. Uczennice I LO w etapie wojewódzkim

fot. pow

fot. pow

Dnia 26 listopada odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Nakle I etap Ogólnopolskiego Konkursu# „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

Uczestnicy rozwiązywali test obejmujący 25 zadań wielokrotnego wyboru. Tematyka konkursu dotyczy historii Polski po II wojnie światowej, a w szczególności działalności opozycji oraz powstania Solidarności i obalenia komunizmu w Polsce w latach 80-tych. Olimpiada Solidarności przeznaczona jest dla uczniów klas drugich liceów ogólnokształcących i klas trzecich techników.

Laureatkami eliminacji szkolnych zostały :

Weronika Kończal – I miejsce ( kl. II ang ),

II miejsce ex aequo – Ania Domańska i Magda Dutkiewicz ( kl. II pr ).

Uczennice będą reprezentowały I LO w etapie wojewódzkim w Toruniu w marcu 2019.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

 materiał: V. Hejza

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Jak zrobić murowany grill?

Grillowanie to jeden z przyjemniejszych sposobów na plenerowy wypoczynek. Miły czas w gronie znajomych smakuje najlepiej, gdy stoły zastawione są pieczonymi na grillu mięsami, rybami i warzywami. Na rynku znajdziemy wiele przenośnych urządzeń do grillowania, ale miłośnicy takiej formy wypoczynku z pewnością powinni pomyśleć o czymś więcej – o zbudowaniu własnego grilla. Jak to zrobić i dlaczego warto?

(czytaj więcej)