Dziś mamy 17 listopada 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2019

Dziury wreszcie znikną. Mieszkańcy doczekają się naprawy

fot. archiwum

fot. archiwum

Dobra wiadomość dla odwiedzających cmentarz w Orlu (gm. Mrocza), a także jadących do # kościoła parafialnego w tej wsi.

Otóż krótka, bo mająca niespełna 400 mb droga zostanie wyremontowana. Ta gminna droga ma zniszczoną nawierzchnię bitumiczną. Po prostu jest tam dziura przy dziurze. Przekonują się o tym ci, co dojeżdżają na cmentarz albo do kościoła. Należy zaznaczyć, że Orle to mała wieś, ale miejscowy cmentarz jest duży. Przekonać się o tym można chociażby podczas Uroczystości Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym. Wówczas na tej drodze jest wielki ruch pojazdów i pieszych. Termin zakończenia prac na tej drodze to 22 listopada 2019, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy się one rozpoczną, bo trwa teraz procedura przetargowa ogłoszona przez gminę Mrocza.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Test amortyzatorów
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Budowa domu pod klucz
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Narożniki
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)