Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

02 kwietnia 2020

Dzień autyzmu. Budynek gminy i wieża widokowa zaświecą na niebiesko

fot.powierzone

fot.powierzone

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez ONZ i przypada na 2 kwietnia. Zaplanowany# na ten dzień festyn na nakielskim Rynku nie odbędzie się.

 Jego celem jest:
- podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum autyzmu,
- integracja osób chorych ze zdrowymi,
- przeciwstawianie się stereotypom dotyczącym autyzmu oraz dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami.

Organizatorzy dbają o to, aby w większości państw i miast w tym dniu najważniejsze budynki zostały podświetlone na niebiesko. Akcja ta nazywa się „Light in up blue” i ma na celu ukazanie wsparcia i jedności z osobami cierpiącymi na autyzm oraz ich rodzinami. Jest to dzień, w którym każdy z nas może okazać wsparcie i pomoc osobom, które najbardziej jej potrzebują. Zachęcamy - Bądź z nami w Światowy Dzień Świadomości Autyzmu! Twoje zaangażowanie może wiele zmienić!

Jak możesz dołączyć?

Wejdź na stronę www.polskananiebiesko.pl i pokaż swoje wsparcie dla osób z autyzmem, zaznaczając swój balon na niebieskiej mapie Polski. Każdy balon to 1zł na pomoc dzieciom z autyzmem!

Załóż na siebie coś niebieskiego, opublikuj zdjęcie z niebieskim tłem, zaświeć niebieską lampę... Udostępnij informację dalej! Niech cała Polska będzie niebieska dla osób z autyzmem!

W tym roku Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji Społecznej TWÓJ PRZYJACIEL oraz z Nakielskim Ośrodkiem Kultury planowała zorganizowanie Festynu na Rynku Nakielskim w dniu 2 kwietnia pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Niestety w związku z aktualną sytuacją został on odwołany. Natomiast, dzięki wsparciu i pomocy finansowej pana Burmistrza, włączymy się w akcję "Polska Na Niebiesko" – zostanie oświetlony budynek gminy i wieża widokowa w parku im. Sobieskiego.

W późniejszych terminach wspólnie ze Stowarzyszeniem planujemy warsztaty edukacyjno-wspierające dla rodziców dzieci z autyzmem oraz warsztaty urody i relaksu dla rodziców oraz zabawy dla dzieci połączone z bajkoterapią we współpracy z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Samostrzelu (Projekt dofinansowany ze środków Powiatu Nakielskiego na drodze otwartego konkursu ofert).

Pozdrawiamy serdecznie wszystkich, których temat autyzmu jest bliski. Życzymy zdrowia, optymizmu, wytrwałości w tym trudnym czasie. Zachęcamy do kontaktu z nami oraz do korzystania z materiałów na stronie internetowej Poradni www.ppppnaklo.pl oraz na fanpage na Facebooku Poradni i Stowarzyszenia. Jesteśmy z Wami!

Materiał: PPPP w Nakle oraz Stowarzyszenie TWÓJ PRZYJACIEL

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)